Ako požiadať o vymazanie v registri?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som opýtať, ako by sme mohli čo najrýchlejšie požiadať o výmaz údajov?

Ide o to, že môj manžel bol ručiteľom, keď svokra vybrala úver v banke a dnes sme sa dozvedeli, že má omeškanie. Tým je manžel v zozname a nemôže si vybrať úver na auto. Svokra ešte má nejaký dlh v stovkách eur a koniec úveru sa má skončiť vo februári 2023.

Sme sklamaní a nechápem, čo on má s tým spoločné. Prečo ho tam vlastne dali? Je to nefér, pretože my naše účty poctivo platíme.

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, ak váš manžel ručí niekomu inému na úvere, tak sa ho takisto týkajú omeškania, exekúcie, atď. To je to riziko, s ktorým ide ručiteľ do úveru. Jednak, že sa môže stať niečo také a takisto, že sa mu to ráta do existujúcich úverov, čo vplýva potom aj na výpočet prípadného nového úveru.

Vymazanie v registri vám preto z týchto dôvodov určite neprejde, pretože je tento zápis oprávnený.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk