Ako postupovať pri kúpe nehnuteľnosti zaťaženej úverom?

Zodpovedané
17. sep 2024

Dobrý deň,

chceli by sme kúpiť byt, ktorý je zaťažený úverom 60 000 EUR. Celková predajná cena bytu je 100 000 EUR. Na kúpu bytu si vezmeme úver v banke vo výške 110 000 EUR, ale ako protihodnotu založíme inú nehnuteľnosť.

Aký následný postup máme zvoliť tak, aby sme o kupovanú nehnuteľnosť neprišli po vyplatení 60 000 EUR úveru predávajúceho?

Banka nám chce dať čerpanie na náš účet. My máme vyplatiť úver predávajúceho, potom zaniesť kavitáciu na kataster a až na základe kavitácie a kúpnopredajnej zmluvy nás zapíšu ako majiteľov. Po zápise sa z bankovej úschovy uvoľní zostávajúcich 40 000 EUR predávajúcemu.

Je toto správny postup?

Alebo existuje postup, kde my ako kupujúci budeme viac chránení?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, toto je najlepší postup + vy ste chránení na základe podpísanej a právoplatnej kúpnej zmluvy.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk