Ako postupovať, keď chcem predčasne splatiť úver?

Zodpovedané
30. sep 2024

Dobrý deň,

vo VÚB banke mám spotrebný úver na investíciu do domácnosti. Konečný termín na splatenie úveru je v roku 2026. Ja by som ho však chcela splatiť predčasne, teda do niekoľkých mesiacov. Plánujem postupovať tak, že mi bude štandardne odchádzať platba na trvalý príkaz podľa dohodnutej výšky splátok (tak ako doteraz) a potom budem každý mesiac vykonávať ďalšiu platbu.

Je takýto postup správny a môžem to tak urobiť?

Ak nie, ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete. Myslím, že vo VÚB sa to dá priamo cez internetbanking, kde si viete nastaviť mimoriadne mesačné splátky až do výšky 3-násobku oproti aktuálnej mesačnej splátke.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk