Ako najlepšie zhodnotím zdedených 130 000 EUR?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

z dedičstva získam 130 000 EUR.

Ako ich čo najlepšie zhodnotím - investujem?

Rozmýšľam o kúpe investičného bytu kúsok od Bratislavy.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží veľmi od toho, že na aké dlhé obdobie tie peniaze chcete investovať. Toto je už taká suma, pomocou ktorej by som si ja na Vašom mieste nastavil najprv správne osobné financie:

1. Odložil 6 až 12 mesačných príjmov ako finančnú rezervu na protiinflačný účet (zhodnotenie 3 - 4% v čistom, minimálne riziko, rýchly výber, iba rastúca tendencia investície) - pre prípad potreby.
2. Odložil 2-3 mesačné príjmy na bežný účet pre okamžité využitie.
3. Zabezpečil krytie príjmu v prípade ochorenia, invalidity, úrazu či dlhodobej PN-ky.
4. Zvyšok peňazí by som rozdelil do viacerých investičných možností, aby ste si rozdelili riziko. Tu je veľa možností. Osobne neodporúčam kúpu nehnuteľnosti v hotovosti, lebo sa nevyužíva pákový efekt - to je ťažké takto vysvetliť v správe.

Keďže to nie je malá suma, odporúčal by som, aby ste mi napísali na mail a spravil by som Vám na mieru odporúčanie, čo by som presne robil s tými peniazmi na Vašom mieste ja. Teda ako by som si rozložil investičné portfólio, aby ste dosiahli čo najvyššie zhodnotenie pri čo najnižšom riziku.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk