Ako funguje spoločnosť Amundi?

Zodpovedané
30. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spoločnosti Amundi.

Mohli by ste mi v skratke vysvetliť ako funguje spoločnosť Amundi?

Je možné, že niekomu po mŕtvom rodičovi dlhé roky z danej spoločnosti prichadza list?

Alebo aj po smrti sa dá na nejaké meno obchodovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Amundi pôsobí v desiatkach krajín (vrátane SK). Patria k najväčším správcom aktív (neviem či v rámci Európy aktuálne sú alebo boli najväčší správca).

Amundi Asset Management má širokú ponuku investičných produktov, ktoré môžete využiť. Neviem či má zmysel tu dlhsiahlo rozpisovať, pričom samotná spoločnosť má vcelku dobre spracované informácie o svojom pôsobení na webe www.amundi.sk (pozrite na úvodnej stránke napr. ich zhrnutie a rozstreľovník v časti NAŠA EXPERÍZA). Skôr vnímam, že je nejaká nezrovnalosť, ktorá Vám nesedí a to je podstatná časť Vášho dotazu.

Po smrti by nemal nikto obchodovať na akciovom trhu (mrzí ma, ak to znie ako zlý čierny humor). Ak teda máte nejaké podozrenie, treba to určite riešiť priamo so spoločnosťou a prípadne dodať aj podklady (o smrti klienta). Môže ísť o podvod (stane sa všeličo a podvodníci sú kreatívni), alebo to má proste nejaké iné a nie tak dramatické vysvetlenie - že informácia o umrtí nebola v spoločnosti zaznamenaná a stále teda je v správe Amundi nejaké portfólio alebo fond, ktorý reportujú na posledné známe informácie o majiteľovi. Alebo proste len zasielajú na adresu klienta (môže byť aj bývalého klienta) listy a informácie o svojom pôsobení.

Verím, že ak nahlásite na ich kontaktné údaje túto situáciu, tak Vám poradia čo ďalej a situácia sa vysvetlí (www.amundi.sk - o amundi - kontaktujte nás).

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk