Ako dosiahnem, aby mi dali splátkový kalendár v minihotovost.cz?

Zodpovedané
27. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred nejakým časom som si zobrala pôžičku od spoločnosti minihotovost cz. Dostala som sa však do ťažkej finančnej situácie a nie som schopná svoj dlh splatiť naraz.

Dlh u nich predstavuje sumu 425 eur. Žiadala som ich viackrát o splátkový kalendár. V tom mi však odmietajú vyhovieť. Môžem si splatnosť predlžovať, čo ale mesačne vychádza 100 eur a dlh bude rovnaký. Len sa mi bude oddialovať.

Ako mám postupovať?

Ako dosiahnuť, aby súhlasili so splátkami?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade je dobré sa poradiť aj s právnikom. Treba sa pozrieť na zmluvné podklady, ktoré máte k dispozícii.

Štandardne takéto spoločnosti vôbec neodporúčam a ani s nimi nijako nepracujem.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk