Ako dofinancovať dom?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

s mužom sme rozmýšľali, že by sme vzali peniaze naviac a dokončili naraz dom. Manžel má príjem cca 3000 EUR, niekedy viac. Ja zatiaľ rodičovský 300 EUR, no čoskoro idem do práce. Môj tabuľkový plat je okolo 1000 EUR.

Máme hypotéku, kde je zostatok 86 000 EUR, ale je s úrokom 0,89%. Stihli sme nízke úroky, 3 roky máme fix. Rozmýšľali sme, že buď dobrať hypo a s úrokom sa rozlúčime, alebo nejakú druhú hypotéku vo výške 30 000 EUR.

Ako zosúladiť to, aby sme všetko dokončili?

Potrebujeme cca 25 000 EUR s takým plátaním z výplat to budeme dokončovať a môžeme rovno rekonštruovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepšie je zobrať druhú hypotéku z tej banky, kde už jednu máte (inde Vám to nedovolia kvôli záložnému právu) s účelom rekonštrukcia a pekne si domček dokončiť. Príjem na to máte dobrý a ak Vám na to postačuje aj vek, nemal by byť problém ju získať.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk