Ako dlho po zaplatení dlžnej sumy budem zapísaná v registri?

Zodpovedané
12. máj 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom úverového registra.

Ako dlho budem zapísaná v registri po zaplatení dlžnej sumy?

Po akom čase register stiahne moje meno?

Musím o to požiadať?

Ďakujem

Dobrý deň,

od úplného vyplatenia pohľadávky tam budete vedená ešte 5 rokov, že ste mali nejaký úver a ako ste ho splácali. Samozrejme, to že už je vyplatený tam začne svietiť hneď od ďalšieho mesiaca.

Požiadať o to nemusíte, oni to spravia automaticky. Banky to však uvidia až tak cca po mesiaci od splatenia daného úveru. Register sa musí aktualizovať.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk