Ako dlho po vyplatení podlžnosti sa osoba nachádza v registri dlžníkov?

Zodpovedané
28. máj 2024

Dobrý deň,

priateľ mal nejaké nedoplatky na zdravotnej a pôžičke, nakoľko prišiel o prácu. Celé to v novembri 2022 splatil. Nebola voči nemu vedená exekúcia.
Chceli by sme o rok - dva žiadať o hypotéku, možno skôr.

Schvália mu po 3 - 4 rokoch od vyplatenia spoločnú hypotéku so mnou?

Ako dlho po vyplatení podlžnosti sa osoba nachádza v registri dlžníkov?

Aktuálne som na materskej, takže to chceme riešiť až vtedy, keď budem minimálne 6 mesiacov v práci.

Ďakujem

Dobrý deň,

dlh na zdravotke zmizne v podstate hneď, čiže to je v poriadku.

Čo sa týka pôžičky, tak je to individuálne. Záleží od toho, ako vážne boli priestupky Vášho partnera, ako dlho bol v omeškaní a v akej sume, či bola aj exekúcia alebo nie, či má odvtedy aj pozitívnu úverovú históriu alebo nie a podobne. Neviem sa k tomu teda presne vyjadriť, je šanca aj na schválenie aj na zamietnutie.

Po 6-tich mesiacoch (alebo aspoň 3) odpracovaných v práci sa mi môžete pokojne ozvať a budem Vám vedieť povedať presne, ako to v čom čase berú banky a kde je najvyššia šanca na schválenie hypotéky.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk