Ako bude fungovať pomoc s hypotékami v roku 2024?

Zodpovedané
8. dec 2023

Dobrý deň,

plánujem si refinancovať hypotéku kvôli tomu, že mi bude končiť fixácia. Dopočul som sa, že by bolo lepšie si hypotéku nezrefinancovať a radšej počkať a požiadať o pomoc od štátu pri zvýšení splátky. Fixácia mi končí v marci.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

presne tak. Najlepšie je počkať do finálneho schválenia, alebo zamietnutia návrhu o pomoc s hypotékami. Táto pomoc plánuje refundovať 75% s navýšenej sumy oproti predošlej splátke, maximálne do výšky 150 EUR mesačne (1800 EUR ročne).

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk