Ako a kde zistím, či mama spláca pôžičku?

Zodpovedané
19. sep 2023

Dobrý deň,

moja mama si zobrala pred 6 rokmi pôžičku a ja som jej ručiteľ. Dnes som si išiel pozrieť cez internet banking, či mi prišli peniaze a zistil som, že som v mínuse - 64 609,80 eur. Bez upozornenia. Prišla mi len správa, že poplatok za spracovanie exekúcie. Mama sa vyjadrila, že pôžičku spláca a vraj jej peniaze každý mesiac odchádzajú z výplaty. Ešte sa vyjadrila, že o 9 mesiacov podá žiadosť o osobný bankrot.

Ako mám postupovať?

Na koho sa mám obrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste si požiadať o výpis bankového aj nebankového úverového registra na stránke sbcb.sk. Tam sú uvedené všetky úverové záväzky + ako sú splácané.

Ak ste na úvere ručiteľ, budete to mať aj vo Vašom registri. Prípadne si ho môže vyžiadať mama.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk