Ako a kde najlepšie zúročím 11 000 eur?

Zodpovedané
3. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ako čo najsprávnejšie zúročiť sumu 11 000 eur. Momentálne mám peniaze v Mbank na sporiacom účte e-max plus. Za február som "zarobila" na uvedenom účte 8 centov. Z toho 1 cent mi strhli ako daň. Je to smutné, lebo som si myslela, že sú tam vyššie úroky.

Peniaze dostali moje deti od starých rodičov. Deti majú okrem iného EIC fondy, kam im mesačne posielam po 20 eur. Viac mi to nevychádza.

Na aký účet, vkladnú knižku mám vložiť 11 000 eur tak, aby som ich v prípade potreby mala "po ruke"?

Teda hlavne, aby sme aj čosi zarobili.

Ďakujem

Dobrý deň,

presne na túto tému mám aj napísaný článok na mojej stránke: https://relyon.sk/blog/ako-ochranit-peniaze-pre...

Za mňa ideálnym spôsobom pre Váš prípad je využiť konzervatívne alebo vyvážené investovanie, ktoré vám prinesie zhodnotenie 3/4/5% ročne, ktoré nie je viazané, je likvidné (viete sa k peniazom dostať hneď/do pár dní) a minimálne volatilné (nezažívate prepady a ani veľké stropy, zhodnotenie je každý rok veľmi podobné a hodnota vašich peňazí postupne rastie každým rokom).

Takých investícií je na trhu viacero. Pokojne si na začiatok prečítajte článok spomenutý vyššie a v prípade, že by ste sa chcela poradiť, tak mi pokojne napíšte na email. Bez identifikácie všetkých faktorov (doba investovania, váš vek, váš vzťah k riziku a tak ďalej) Vám neviem odporučiť konkrétny produkt a takisto nemôžem. Investovanie je v tomto trošku striktnejšie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk