Aké sú podmienky na zníženie splátky hypotéky?

Zodpovedané
19. jan 2024

Dobrý deň,

rád by som sa poradil. Hypotéku som nerefinancoval. Mám cez 2200 EUR v hrubom, žena je na materskej. Nie je písaná so mnou v hypotéke, ale aj tak by sa to malo nejak deliť na domácnosť, pokiaľ nežijem sám.

Zamietnu mi mnou podanú žiadosť o zníženie splátky hypotéky?

Budú ma posudzovať samého a zamietnu mi žiadosť kvôli príjmu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak myslíte štátnu pomoc s hypotékami, tak tam sa splátky neznižujú. Musí Vám najprv skončiť fixácia a potom si viete požiadať na úrade o preplatenie 75% z tej navýšenej sumy každý mesiac, maximálne do výšky 150 EUR. Malo by sa to deliť na domácnosť áno, no ak ste hypotéku brali pred manželstvom, neviem v tomto prípade na 100% ako sa to posudzuje. Tu by som odporúčal podať žiadosť a uvideli by ste odpoveď. Každopádne, najprv Vám musela skončiť fixácia buď minulý rok alebo tento rok.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk