Aké sú možnosti hypotéky pre ZŤP osobu nad 35 rokov zo ŠFRB?

Zodpovedané
23. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hypotéky.

Aké sú možnosti hypotéky pre ZŤP osobu nad 35 rokov zo ŠFRB?

Ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že už som takmer 2 roky neriešil konzultáciu, kde by témou bol úver zo ŠFRB pre fyzickú osobu s ťažkým zdravotným postihnutím.

Pozrel som si teraz aspoň narýchlo aktuálne podmienky. Nájdete ich aj na tomto mieste, ktoré by malo byť aktuálne pre rok 2021 - https://www.sfrb.sk/wp-content/uploads/2021/02/...

Podľa priloženého dokumentu je vidieť, že je výhoda najmä v splatnosti (až 40 rokov) a tiež v možnosti 100% financovania.

Viem, že v minulosti (pred tými viac ako 2 rokmi) sa moji klienti trošku potrápili v rámci administratívnej záťaže. Avšak celým procesom ich previedol práve ŠFRB a nakoniec úver získali.

Prikladám aj číslo, na ktoré môžete zavolať, kde by Vám mali poskytnúť ďalšie informácie a ako treba postupovať - 0850 166 031.

Prajem pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk