Aké doklady potrebujem k dani z nehnuteľnosti?

Zodpovedané
7. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom toho, čo všetko mi treba pri vybavovaní dane z nehnuteľnosti z predaja bytu. Byt sme predali tento rok, nehnuteľnosť sme vlastnili necelé 4 roky, čiže som pochopila, že nie sme oslobodení od dane.

Za tie roky nám nebolo treba nič prerábať, čiže žiadna rekonštrukcia nebola. Na byt bola viazaná hypotéka, predajom sa vyplatila. Nový majiteľ si zobral na seba novú hypotéku.

Čo všetko by som mala doložiť k tlačivu?

Čo si mám ešte zistiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

toto je skôr dotaz pre daňové poradenstvo. Z toho čo píšete pravdepodobne bude potrebné podať daňové priznanie. Tiež okrem dane spravidla pri predaji do 5 rokov vzniká aj povinnosť zaplatiť aj zdravotné odvody.

Tu posielam link, kde sú základné informácie od finančnej správy https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/zivotn...

Pozrite či Vám tam nevznikli prípadne nejaké úľavy.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk