Akceptujú banky príjem, ktorý bol pred nástupom na materskú?

Zodpovedané
14. okt 2024

Dobrý deň,

zaujímalo by ma, či banky akceptujú aj príjem spred materskej dovolenky a taktiež koľko mesiacov musím odpracovať, aby mi bola poskytnutá hypotéka.

Materská mi skončila 19.9.2024.

Treba odpracovať ďalších 6 mesiacov?

Niektoré banky akceptujú 1 mesiac, prípadne 3 mesiace od nástupu do práce (po materskej). Rodičovský príspevok nepoberám.

Ďakujem

Dobrý deň,

musíte mať odpracovaný minimálne 1 celý mesiac, v niektorých bankách dokonca 3 či 6 mesiacov.

Minimálne jeden stačí v týchto bankách: VÚB banka, Tatra banka, Unicredit a mBank. Ostatné 3 alebo viac.

Následne by sa Vám akceptoval príjem v podstate aj spätne. Potrebovali by ste byť u toho istého zamestnávateľa a mať taký istý príjem ako predtým no a následne bude banka vychádzať z potvrdenia o príjme od zamestnávateľa.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk