Aká šanca je dostať úver po osobnom bankrote?

Zodpovedané
26. sep 2024

Dobrý deň,

som 7 rokov po osobnom bankrote a nikdy som nemal žiadnu pôžičku. Bankrot sa týkal dlhu v ZP a SP.

Mohol by som dostať úver, alebo hypotéku na dom, ktorý vlastním?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to na 100% definované, či a kedy sa dá o hypotéku alebo iný typ úveru žiadať po osobnom bankrote. V drvivej väčšine prípadov človek nepochodí, pretože bankroty sa nevymazujú po 5 rokoch ako informácie v bankovom a nebankovom registri. Táto informácia je dostupná pre banky celý čas.

Vo veľmi výnimočných prípadoch sa to schváliť môže, ale iba ak má klient veľmi dobrú bonitu (dlhodobá práca na TPP u kvalitného medzinárodného zamestnávateľa na vyššej pozícii, v manželskom zväzku s deťmi, vysoký čistý príjem - napríklad 3 000 EUR mesačne, veľa vlastných zdrojov - napríklad 30/40% z hodnoty nehnuteľnosti a podobne). Skoro nikdy to však schvaľované nie je.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk