Ak si našetrím určitú sumu a budem chcieť splatiť časť úveru, odráta sa mi z celkovej výšky zostatku úveru celá táto suma?

Zodpovedané
Včera o 11:47

Dobrý deň,

refinancovala som si úver z inej banky do SLSP v hodnote 4000 EUR. Celková čiastka spojená s úverom, teda s úrokmi na 8 rokov vychádza okolo 7000 EUR a chcem ju čo najskor splatiť. Čítala som, že mimoriadne splatky sa neoplatia, keďže sú v nich započítané úroky.

Ak si našetrím určitú sumu 1000 - 1500 EUR a budem chcieť splatiť časť úveru, odráta sa mi z celkovej výšky zostatku úveru celá táto suma, ktorú do toho dám?

Alebo tam budú započítané aj nejaké úroky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie. Odratáva sa celá táto suma, bez úrokov v tomto prípade.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk