Ak by som v roku 2018 investovala 1000 EUR do ETF, koľko približne by som dnes mala k dispozícii?

Zodpovedané
19. jún 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Ak by som v roku 2018 investovala 1000 EUR do ETF, koľko približne by som dnes mala k dispozícii?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ťažko povedať. Všetko závisí od nastaveného portfólia.

Ak rátam napríklad posledných 5 rokov a nerátam s pákovými ETF (to je zložitejšie na vysvetlenie), tak by ste mali k dispozícii od 0 EUR do približne 5 000 EUR. Ak rátame možno nejakú rozumnú dlhodobú stratégiu s nízkym rizikom, tak tam by ste mali tak 1500/1600 EUR.

ETF fondy sú investíciou dlohodobou a hlavne po dlhom časovom horizonte sa ukáže efektivita investovania.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk