5-ročný syn poškodil cudzie auto. Je možné riešiť danú škodu z poistenia zodpovednosti?

Zodpovedané
30. máj 2024

Dobrý deň,

môj 5-ročný syn nešťastnou náhodou poškodil cudzie auto (poškriabal predné i zadné dvere a spravil aj preliačeninu na dverách). Bicykloval sa s kamarátmi. Chlapci sa pretekali, jeho kamarát nezvládol zákrutu a vrazil do syna. Syn spadol a spôsobil spomínanú škodu. Ja som bola cca 100 m od miesta nehody.

Je možné riešiť danú škodu z poistenia zodpovednosti, ktoré je súčasťou poistenie domácnosti (nehnuteľnosti)?

Ak nie, tak ako riešiť danú situáciu?

Poškodenému sme dali papier za stierač s našim telefónnym číslom.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, malo by sa to dať riešiť, ak máte dojednané aj poistenie občianskej zodpovednosti za škodu, nie poistenie z vlastníctva nehnuteľnosti.

Riadne by som nahlásil škodovú udalosť cez online formulár danej poisťovne, popísal situáciu a počkal na vyjadrenie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk