Trojročný syn má červené škvrny bez pľuzgierov. O aký problém ide?

Zodpovedané
15. mar 2021

Dobrý deň,

syn má na ruke v záhybe červené škvrny bez pľuzgierov a svrbí ho to. Má 3 roky a predtým s tým nemal problém. Nejedol nič nové, prací prášok som nemenila.

Kúpila som mu na to už dva druhy krémov. Mám pocit, že mu to zmierňuje svrbenie, ale nelieči príčinu. V rodine sme to nemali ani jeden.
Od narodenia ho krémujem bio kokosovým olejom, takže pokožku nemá suchú.

O aký problém ide?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa lokality (záhyby) a svrbenia, ktoré u synčeka popisujete, by mohlo ísť o ekzém.

Avšak ťažko sa mi k tomu vyjadruje len z popisu Vášho problému.

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo