Ako liečiť novorodenecké akné u novorodenca?

Zodpovedané
15. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom liečby infantilné akné u novorodenca, ktorý má 3 mesiace. Nie je výrazné, len pár bodiek, ale pravidelne sa opakuje. Predtým sme mali dosť výrazne novorodenecké akné.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

novorodenecké akné netreba nijako špeciálne liečiť, časom vyrážky zmiznú samé.

Zmierniť prejavy pomôžu obklady z čierneho čaju, ktorý obsahuje triesloviny (pôsobia protizápalovo).

Vyrážky nevytláčajte ani nijako mechanicky nerozrušujte, pretože hrozí zanesenie bakteriálnej infekcie.

Prajem príjemný deň!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo