Betadine dezinfekčný roztok

Betadine dezinfekčný roztok je antiseptický roztok, ktorý pôsobí proti vírusom, baktériám, plesniam a prvokom. Obsahuje liečivo jódovaný povidón - komplex jódu a polyvinylpyrolidonového polyméru, ktorý uvoľňuje jód určitú dobu po aplikácii.

Použitie

• na ošetrenie rán,
  • na liečbu bakteriálnych alebo plesňových infekcií,
  • na dezinfekciu pokožky pred injekciou, odberom krvi, odberom tkaniva, transfúziou alebo infúziou,
  • na predoperačnú dezinfekciu kože a sliznice,
  • na celkovú alebo čiastočnú predoperačnú dezinfekciu pacienta (dezinfekčný kúpeľ).

Dávkovanie

Dezinfekčný roztok Betadine aplikujte v bezprostrednej blízkosti rany.
Ranu prekryte obväzom alebo náplasťou.

Foto-zdroj: www.benulekaren.sk

Hodnotenia a skúsenosti s Betadine dezinfekčným roztokom

Máš skúsenosť s Betadine dezinfekčným roztokom?
evinea  25. máj 2023

Kiahne

To ze Betadine je super dezinfekcia pri poraneniach hlavne pre deticky, kedze nestipe, to je jasne. nam vsak velmi pomohol aj pri kiahnach. myslim si, ze aj vdaka nemu neostali Zuzke ziadne jazvicky po pupacikoch.
nikol873  18. apr 2023

Siroke vyuzitie betadine

Betadine ma siroke vyuzitie, ci uz pri porezani, popaleni, odretych kolenach, skutocne sa da vyuzit pri kazdom poraneni ci uz vacsom alebo mensom. toto povazujem za velku vyhodu.
  • Široké využitie
zanta3  6. mar 2023

Vsestranna dezinfekcia

Betadine je za mna super v tom, ze sa da pouzit vo viacerych pripadoch, pri roznych poraneniach, ci uz ide o rozbite koleno na ihrisku, pozerany prst pri vareni, popalenie alebo cokolvek dalsie.
2 ľudia považujú za užitočné
helena1982  21. nov 2022

Odporucam Betadine

Konecne dezinfekcia, ktora sa mi paci, nestipe, nestoji majland. proste fakt je dobra, odporucam.
3 ľudia považujú za užitočné
dagmara17  11. okt 2022

Jedine Betadine

Už dlhší čas kupujem jedine Betadine, ten nám veľmi pasuje a dobre sa osvedčil. Hlavne preto, že neštípe a to že je taký tmavý, tak Klaudi zakaždým pozerá, že či som jej dala všade, aby sa všetko poriadne vydezinfikovalo. Takže vôbec nejak ani nevníma, že ošetrujem poranenie.
6 ľudí považuje za užitočné