Zrasty a pichanie podbruška

14. nov 2022

Dobrý večer, som rok a pol od akútneho cisárskeho, keď som bola na kontrole po 6nedeli povedala mi doktorka ze mam zrasty. Nič viac, tak som si myslela ze sak ok mam zrasty, že bolesť prejde. Lenže už je to rok a pol a keď rýchlejšie vstanem picha ma cele podbrusko aj spodok brucha kde mam jazvu, rovnako pri brusakoch a to isté aj po orgazme. Mate niektorá prosím skúsenosti ako to riešiť? Spôsobujú bolest tie zrasty?
Ďakujem za každú odpoveď

noami12
15. nov 2022

Ahoj no riešiť jedine tým vyčistenim to robia myslím laparoskopicky nejako ja ich mam ale ja mám iné operácie za sebou, bolet ma to neboli, operácie boli v detstve. Niekedy možno keď je zmena počasia tak to chvíľku zabolí, ale nekomplikuje mi to zatiaľ život🙂

lenkasek
15. nov 2022

Ahoj, ja som absolvovala 2x LSK kvôli zrastom, odporučili mi po zákroku wobenzym nepomohlo po pár týždňoch bolesti ešte horšie, pri druhej LSK už to boli zrasty + veľké ložiska endometriozy nasadili antikoncepciu a rýchlo otehotnieť, Moja Dr. Spomínala že sa dá aplikovať pri zákroku nejaky gel aby sa zrasty nevytvorili, skus sa nato popýtať , zrasty sú nepríjemne bolesti mám každý deň veľmi to obmedzuje bežný život, držím palce

jenni_p
15. nov 2022

@lenkasek existuje antiadhezívny gél (singclean - v lekárni stojí cca 100€), ktorý sa odporúča aplikovať pri takejto operácii, ale jeho účinnosť je stále predmetom odborných diskusií, čiže nie je to jasne potvrdené, či tým zrastom predchádza, ale lekári ho odporúčajú, možno to stojí aspoň za vyskúšanie