Vyšetrenie spermií

ekka91
24. feb 2015

Ahojte. Mam taky problem, že môj manžel má íst na vyšetrenie spermii ale stale si vie nájsť nejakú výhovorku prečo neide. Ja som si dala vypisať antikoncepciu aspoň dovtedy kým nepojde na vyšetrenie. Dva roky sme sa snazili a nic, moja lekarka mi odporučila aby manžel išiel na vyšetrenie spermii a potom z jeho vysledkami mam ist k nej. Ja už vážne neviem či to dieťa chcem keď manžel má takýto prístup :( čo mam robiť aby som ho prehovorila?

zaraaa
24. feb 2015

Pre chlapov je to nepríjemna situacia ale vyskušaj sa s ním o tom porozpravať ked budete mať volaku peknu chvílku sami 🙂 neni to nič važneho,počka si na chodbe s par chlapmi,ktorý su tam pre to iste čo aj tvoj muž (na vyšetrenie spermii) takže nema sa čoho hanbiť,vyskušaj mu to takto vysvetliť.Moj muž tam tiež nechcel íst ale nakoniec išiel.

velkacica
24. feb 2015

ani TEBA manžel nenúti chodiť gu gynekologičke; a určite nepotrebuje, aby JEHO výsledky študovala ona

katenka858
24. feb 2015

len celkom nechápem, či to dieťa vlastne chcete alebo nie...nútiš ho ísť na vyšetrenie, ale dáš si predpísať antiku...???....buď sa snažíte, chcete, pôjde na vyšetrenie, alebo nechcete....ale ísť na vyšetrenie keď ty berieš tabletky, načo?

ekka91
autor
24. feb 2015

Ja ho nenutim ale vždy mi rozpráva alo veľmi by už chcel mať potomka ale mna iba s tým rozčuluje lebo ja dom di dala vypidať antikoncepciu aby.da.mi upravil menzes. Doktorka potrrbuje jeho vysledky aby vedela ako dalej postupovat somnou

katenka858
24. feb 2015

@ekka91 budem ti trošku oponovať...v podstate ma do toho nič nie je, ale...antikou sa ti menzes neupraví, pretože prestaneš mať menštruáciu úplne...to krvácanie, čo je pri tabletkách je len falošné (tak mi to vysvetľoval môj gynekológ)...a keď ich vysadíš, pravdepodobnosť otehotnenia klesne...takže ak teraz nemôžeš otehotnieť, potom to bude ešte horšie....ja viem o čom píšem, my sa snažíme už skoro rok (brala som tabletky predtým cca 7 rokov)

janickacrazy
24. feb 2015

@ekka91 Tiež to akosi veľmi nechápem s tou antikou, načo budeš do seba pchať tabletky, ked chceš otehotnieť? Podľa mňa ti to cyklus neupraví alebo teda upraví, ale len v tom čase, ked ich budeš užívať, ak prestaneš, cyklus sa ti znova rozhádže ako sám chce, aspon u mna to tak vždy bolo, ked som prestala brať antiku, cyklus začal byť úplne iný ako predtým. Ten spermiogram može byť pre niektorých mužov dosť problém, je im to proste trapné. Skús ho nejako prehovoriť, povzbudiť, že to zvládne, vime, že v niektorých ambulanciách tú vzorku može doniesť aj z domu, takže to by mu možno až tak nevadilo.

kiki68
24. feb 2015

Spermiogram je ale zaklad, pretoze hociake ine vykony,co sa robia potom a tykaju sa zeny su zlozitejsie aj nakladnejsie (laparoskopia, sledovanie dozrievania vajicka, hormonalne profili atd.) Skoro kazdy lekar, ktoreho poznam postupuje od tohto jednoducheho,co je spermiogram, lebo darmo bude lekar zenu vlacit po vsetkych moznych vysetreniach,ked sa zisti,ze chlap nema ani jednu pouzitelnu spermiu. Moja kamoska takto zistila,ze jej chlap je uplne neplodny, ona naopak plodna ako ceresna. Lenze bez jednej velicky sa kvietok neopeli...no....

a okrem toho spermiogram je bezbolestny! Keby je to aj u zeny take jednoduche,ze sa spravi do kelimka,tak by sme tlieskali....

koka231
24. feb 2015

@ekka91 ahoj no ja som manzela posielal dobre 4 roky na vysetrenie uz som sa mu aj vyhrazala ze sa snim rozvediem ze ho necham ked nechce ist na vysetrenie ...ale raz som si tu z kockou pisala spravy a jej som to vyrozpravala aky je debil a ze neviem co mam robit ze ho necham a tak ..on si to tu raz precital ked som bola v praci a na druhy den ked som dosla z nocnej tak som sedela pri pc a dosiel zamnou a spustil 🙂 ..ze ale ved ja chcem mat dieta a pojdem aj na to vysetrenie vies ako sa mi ulavilo ze stym dosiel zamnou 🙂 on len preto nechcel ist lebo sa bal aj celkoveho vysetrenia ale aj toho ze ak by mal nahodou zle vysledky tak sa nanho vykaslem ...ale ubezpecila som ho ze ho milujem a keby chcem tak sa nanho uz davno vykaslem koli inym veciam a nie koli zlym spermiam ...no a teraz 19teho sme boli na vysetreni podal sestricke vymenny vzorku spermii a karticku a cakali sme boli sme ako na ihlach ...potom ho po pol hodinke zavolala do vnutra za dr ten mu skontroloval ci ma vsetko na svojom mieste a bolo ...a vysledok ze ma spermia v poriadku je milionar 🙂 ...vies ako sa tesil ked odtial vysiel ze je vsetko ok riadny balvan mu padol zo srdca ....ale za jeho zmenu nazoru mozem podakovat aj jeho kamaratovy s manzelkou ty tiez dopomohly k tomu aby tam isiel a povzbudzovali ho k tomu ..tak teraz uz len ja cakam na vysetrenia ......tak moj nazor skus ho niejako dotlacit ja som ho doslova bombarovala tym a potom stacila jedna precitana sprava a uz mame po vysetreni ...treba na o len pevne nervy a ked sa milujete tak jedno vysetrenie nemoze byt problem predsa spermie sa mozu doniest aj z domu ale moj manzel si to tam spravil na zachode 15min pred tym ako mal dat vysledky ...takze treba len trpezlivost 🙂 drzim palce

ekka91
autor
25. feb 2015

U nas je problem aj to ze sa vyhovara bohuzial chodi na sluzobky a vyhovara na to potom ze nema cas lebo robota je nadovsetko niekedy to tak citim. Rozmyslam ze aj nad tym uz ze pojdem na par dni k rodicom aby sa uvedomil raz som uz odisla a malo to ucinok ale to koli inym veciam tak uvidime co dalej ale uz nemam na to silu ani nervy

koka231
26. feb 2015

@ekka91 aj moj muz sa stale vyhovaral ze robotu ma nema cas na to a tak proste vyhovorky a mna to az tak strasne dozralo ze som to riesila vyhrazkami a hovorim aj ten kamarat tam vela pomohol si myslim keby niet jeho a jeho manzelky a ich skusenosti tak asi doteraz by sa vyhovaral na nieco ...ale nema sa coho bat moj sa tiez bal a potom ze sak to neni take strasne 🙂 tak drzim palce aby to dopadlo dobre aby siel na vysetrenie 🙂