Vyčkávanie na samočistenie po missed abort

mima172
31. jan 2023

Ahojte, prepáčte za nie veľmi príjemnú tému, no nájdu sa tu ženy, ktoré si prešli MA (zamlknutým potratom) a rozhodli sa najskôr čakať, či nepríde čistenie samo? Už mám za sebou jednu kyretáž (MA v 11tt v roku 2018), vtedy som podstúpila kyretáž 4 dni po diagnostike. Teraz som 2 týždne po zistení, že srdiečko nebije (diagnostikované v 10tt), zo zdravotných dôvodov nebol zákrok možný. Moja lekárka k tomu pristupuje tak, že "o dva alebo tri týždne sa mi ozvite ako sa máte". Chcela som sa s ňou poradiť, či ešte čakať aj ten tretí týždeň (zákrok už by asi bol možný), no má celý týždeň dovolenku. Moja otázka znie: ako dlho ste čakali, kým to prišlo a bolo to podľa vašich lekárov v poriadku? Tie odporúčania sa rôznia. Pani doktorka tu na MK v gynekologickej poradni je za max 2 týždne čakania, v ČR a aj inde v zahraničí sa čaká aj 4-6 týždňov. Celé je to ťažké a chcem to už mať za sebou, nech to môžem uzavrieť, skúsiť ísť ďalej, no viem, že druhá kyretáž v živote nie je žiadna výhra...
Prepáčte, že je to také dlhé, akosi som sa rozpísala.
Tému neskôr vymažem. Ďakujem vopred za odpovede.

zojanka
31. jan 2023

@mima172 ja by som už dlhšie nečakala. Viem že 2 kyrety niesú bohviečo (sama som bola na dvoch) ale taký zápal maternice by som neriskovala... a v 10tt už je aj plod celkom veľký, ja si to doma neviem predstaviť

casillas28
31. jan 2023

@mima172 no viac ako 2 tyzdne by som necakala..trpi hlavbe aj tvoja psychila...obcas ten kyret potrebny proste je 😪 btw nie je to vyhra ale segra mala 3 krat kyret a potom vsetko v poriadku a nemala problem ani otehotniet...drzim palce

mima172
autor
31. jan 2023

@zojanka
@casillas28
Ďakujem dievčatá. Zajtra sú to dva týždne, čo som dobrala atb kvôli zápalu pľúc (pľúcne chlamýdie a mykoplazmy), tak mi Dr povedala, že 2 týždne musím čakať, či sa mi to paci alebo nie, keďže pod narkozu nemôžem. V lokálke kyretaz u nás v TN nerobia. Ja neviem, tiež si to neviem predstaviť, keďže to nie celkom nízky týždeň...
Už si to nepamätám, je na kyret potrebný VL alebo niečo také od mojej gynekologičky? Ordinuje až od pondelka, zastupujúca je nezastihnutelna, neviem ako ďalej...

pukanec123
31. jan 2023

@mima172 ja som podstúpila kyret po MA, lenže keď mi zistili, že nebije srdiečko, v tom čase som v sebe nosila už 3 týždne mŕtvy plod, a potrat sa mi sám nespúšťal absolútne aj napriek tak dlhej dobe. mala som aj zvýšený zápal v krvi z toho. Neviem no, ja osobne by som dlhšie už nečakala. Tymto tá nechcem strašiť vôbec, ale čakať takú dlhu dobu na samocistenie keď si mozes tým aj privolať zápal celej maternice, sepsu z mŕtveho plodu atd je pre mna oveľa rizikovejšie ako kyret. Aj keď chápem dôvody okolo toho samozrejme 🙏🏻 Otehotnela som inak dva mesiace po kyrete. Veľa šťastia želám 🍀

casillas28
31. jan 2023

@mima172 ja som mala MA v 19tt...takze realne aj ked je to celkom hrozne ber to tak ze to cistenie aspon prespis...ja som si to musela s vyvolavackou odrodit 😪 proste je to tak ...drzim palce my zeny sme silne a zvladnes to s prehladom

casillas28
31. jan 2023

@mima172 treba ist za svojou lekarkou..ak ma dovolenku tak tam bude nahrada alebo sestricka ...nejaky papier potrebujes..mozno staci aj posledna sprava v karte..a s tym ist na nemocnicu

terry658
31. jan 2023

@mima172 ja som čakala 2,5 týždňa. Ale aj tak som musela ísť na čistenie. Moje telo to nezvládlo samo. Bolesti horšie ako pri pôrode.

mima172
autor
31. jan 2023

@pukanec123 Ďakujem. U mňa to tak bolo v tom roku 2018, dg v 11tt, no bábo zodpovedalo ledva 8tt, najskôr chceli čakať, no o dva dni mi začala stúpať teplota, tak to celé urýchlili.
Ja už do toho nepôjdem, toto bol môj tretí potrat, viac by som už psychicky neuniesla. O 2 týždne budem mat 35, tak už to necháme tak. Mam doma jednu takmer 3ročnú slečnu, takže jeden zázrak už nám bol dopriaty ❤️
@casillas28 v ambulancii nikto nie je. Má zastupujúcu lekárku, no teraz sa podrž - ku ktorej nemôžeš len tak prísť ale odbaví len vážne stavy a aj to po telefóne. Za mňa nonsens, niečo neuveriteľné... Skúsim osloviť jednu súkromnú kliniku, kde som bola na kyrete v 2018, mam číslo priamo na doktora, snáď niečo vybavím.

zojanka
31. jan 2023

@mima172 zavolaj si zajtra do nemocnice na gyndu ci ti staci sprava od tvojej gyn (ak ti ju dala ze sa jedna o MA) alebo treba vymenny. Ja myslim ze sprava staci. Ak treba vymenny tak chod za zastupujucou doktorkou osobne nech ti ho vypise.

mima172
autor
31. jan 2023

@terry658 To ma veľmi mrzí... Tých bolesti sa veľmi obávam. Moja lekárka mi predpísala Flector prášky so slovami, že s tými to v pohode zvládnem. Samozrejme, nie úplne tomu verím, keďže som kontrakcie maternice už zažila a viem aké sú to "šupy".

casillas28
31. jan 2023

@mima172 urcite skus poriesit..ja by som na drzovku sla aj k tej druhej ze potrebujes papier ze nechces uz cakat s kyretom...clovek musi byt asi drzi v dnesnej dobe..

mima172
autor
31. jan 2023

@zojanka Nedala, no teraz mi vlastne napadlo, že MA mi bolo diagnostikované v nemocnici, čiže správa tam je. Začala som v noci krvácať, tak sme šli na gyn pohotovosť. Myslíš, že to je postačujúce? Rano tam budem volať.

zojanka
31. jan 2023

@mima172 zavolaj určite.... ja si myslím že to bude stačiť ... držím palce nech to máš čo najrýchlejšie za sebou celé...

babulkomale
31. jan 2023

@mima172 ja som chcela pockat, nechcela som ist znova na oddelenie kde som mala uz jeden hrozny zazitok. Ale rozbehlo sa to tak prudko a rychlo, ze som nakoniec bola vdacna za zachranku a akutnu kyretaz...takze za mna ist cim skor a neriskovat.
Bol to MA v 10 tyzdni.

mima172
autor
1. feb 2023

Dievčatá ďakujem za všetky vaše rady, pomohli mi "začať to riešiť". Dnes mi robili predoperačné, v piatok bude kyret. Krčok úplne pevný, uzatvorený, podľa slov Dr je samočistenie v nedohľadne. Tak som už aj rada, že to bude za mnou...

babulkomale
1. feb 2023

@mima172 drzim palce ❤️