Vie gynekológ zobrať serológiu proti HIV?

25. sep 2022

Dobrý večer, neviete mi poradiť , či mi môj gynekolog vie zobrať serologiu proti hiv ked som mala nechránený pohlavný styk a neskor som zistila že partner môže bť nakazený ?

kiki68
25. sep 2022

Ano moze a vsetko dalsie tiez. Treba to normalne povedat. Pripadne sa daju nasadit lieky na to, aby si to vobec nemohla dostat. V Amerike to beru hadam vsetci teplosi. Ale v prvom radse nech spravi testy aj na ine veci .

larazivago
25. sep 2022

Skôr asi obvodak. Ale treba počkať od styku cca 3 mesiace, pokiaľ uplynie inkubačná doba. Dovtedy sa správať zodpovedne.

zobaka
25. sep 2022

naco ster, ved chod na krv, su aj anonymne centra, kde sa to zistuje bezplatne, samozrejme nie hned

melanta
25. sep 2022

V príspevku píšeš o HIV a do názvu diskusie si napísala AIDS. Možno by nebolo odveci vedieť, že HIV neznamená AIDS. Jedno je vírus, druhé choroba, pričom mať vírus neznamená automaticky ochorieť. Na krv choď až po skončení inkubačnej doby. Dovtedy nemaj žiadny kontakt s inou osobou. Pozor aj na krv, keďže HIV sa prenáša nielen pohlavným stykom.

autor
25. sep 2022

Koľko je inkubacna ?

dilino
25. sep 2022

Bože ochrany neexistujú. Ak sa zisti že ťa nakazil musíš ho hlásiť aj na policiu. Pacha trestný čin rozširuje chorobu. To bol len taký náhodný. Nikdy v živote by som nešla spať s chlapom ktorého spoznám náhodne pre toto fuj. Modlí sa aby TI nič nezistili. Pre nezodpovednosť si tak zničiť zdravie.

melanta
25. sep 2022

6 týždňov je inkubačná doba. Takže najskôr po tejto dobe choď.

stellarstar
25. sep 2022

Áno môže ti brať krv ale oplatí sa ísť až o 2 - 3 m
Na určenie hiv sa berie krv a nie ster

stellarstar
25. sep 2022

2 až 3 mesiace je ink doba

stellarstar
25. sep 2022

A ešte dodám, keby chlap bol hiv+ a berie lieky tak nemusí byť infekčný

kaktusik007
25. sep 2022

teraz ti ostava len cakat a chranit svojich najblizsich pred tebou..... inkubacna doba je 3 mesiace, skor ako pred Vianocami na testy nechod.....

stellarstar
25. sep 2022

@kiki68 ja len pridám že tu u nás ten liek len tak nedostaneš. Veď jedno balenie s 30 ks stoji okolo 1000 e to by poisťovne nezvládli každému preplatiť kt by to chcel len tak užívať aby to nedostal

stellarstar
25. sep 2022

@kaktusik007 už koncom novembra môže ísť

kiki68
25. sep 2022

@stellarstar ked tak dostanes od organizacie v Rakusku. Iniciativu proti AIDS. Ten liek je prave kvoli tomu dostupny, aby sme nemali situaciu ako v USA v 90tych rokoch. Dnes uz sa na AIDS umierat nemusi. Ano stoji to 1000usd cca, vacsina gayov to berie dobrovolne a platia si to.

stellarstar
25. sep 2022

@kiki68 ale tie lieky sa musia každých pár rokov meniť inak bude telo rezistencne a potom už nebude ochrana. Ja som písala ze tu to to stojí 1000 eur veď tam je e a nie usd. Žijem v AT ale som ešte nepočula ze by nejaká organizácia len tak rozdávala lieky na preventívne užívanie
Ja viem na čo sú lieky na hiv, aby sa liečili hiv pozitívny a nie rozdávali preventívne

kiki68
25. sep 2022

@stellarstar dava sa to ihned ak mas vazne podozrenie na styk s takym clovekom. Po potvrdeni sa to dava zadarmo, ide to na poistovnu aj v Europe. Kamos to berie preventivne v Rakusku a stoji to cca 1000 eur. V USA je to okolo 1000usd. Po nom to vyzadoval partner z USA. Pretoze inak je ten gay povazovany za necisteho. Volaju to tam slangovo Preps.

stellarstar
25. sep 2022

@kiki68 ani pri podozreni nedávajú, urobia na hiv ambulancií v nemocnici odbery a az keď sa potvrdi vtedy dajú recept. Bez receptu tazko a tak isto organizácie nemajú lieky u seba. Ja viem co je to preps, s hiv sa zaoberám 13 r. A tu davaju recept na 3 m a pri niektorých tabletkách treba aj povolenie od poisťovne. A dodám zadarmo tu to nie je plati sa za recept, zadarmo máš jedine ked dr označí recept s kratkou MIR