Vaše skúsenosti s vysadením HAK.

angie2712
23. feb 2020

Ahojte dievčatá. Chcela by som sa spýtať na vaše skúsenosti po vysadení HAk. Ja som ju brala cca 4 roky, tento rok som sa ju rozhodla vysadiť, nakoľko už som nemala dobrý pocit z toho, že ju do seba pchám každý deň.
Hak som vysadila začiatkom decembra. Prvá MS prišla hned po vysadení , druha meškala týžden a teraz mi mešká 15 dní. Na gyndu som sa objednala ale veľmi nie som zástancom vyvolávačky nakoľko si myslím, že telo by sa malo spamätať samo a zvyknúť si , že už nie je riadene HAk.
test som si samozrejme robila. tehotná nie som. Chcela by som len vedieť čo pomohlo vám na upravu cyklu a kedy sa vám upravil. Rozmýšlala som aj nad nejakými homeopatikami , pravidelne pijem čaj z rebríčka a alchemilky, no tento mesiac zatial nevidim učinky :( ocením každú radu od vás aj skusenosti ako ste na tom boli vy po vysadení antikoncepcie. ďakujem za každú radu 🙂

evittam
23. feb 2020

@angie2712 Žiadne problémy po vysadení. Prvýkrát po 7rokoch druhý po 5. Cyklus v poriadku. Otehotnela som prvýkrát po 4.mesiacoch od vysadenia, pri druhom po 2.5mesiaci dokonca na prvy a jediny pokus.😉😀

veronikaszabova
23. feb 2020

@angie2712 po vysadeni antokoncepcie som nemala ziadne zmeny v cykle - 1x som vysadila po 6r, 2x po 5r.
Skus pockat, mozno ti cyklus nabehne

diaalex
23. feb 2020

@angie2712 mne sa to tiež stalo, hneď 2. cyklus meškal 15 dní, už som šla za lekárom, našťastie nerobil a poobede sa samo spustila ms 🙂 za tým mi to už chodilo pravidelne 🙂 takze moja rada, počkaj a ono to príde 😉

lucinka1988
23. feb 2020

@angie2712 ja som HAK vysadila v novembri, odvtedy som mala v decembri a januári ukážkový cyklus. Teraz vo februári to nechápem, lebo s najväčšou pravdepodobnosťou som ešte nemala ovuláciu a to som už 31. deň cyklu. Predchádzajúce mesiace som merala teplotu, preto viem, že ovulacia bola. Inak pijem alchemilku a užívam kyselinu listovú, nakoľko by sme chceli druhé dieťa..

dian32
23. feb 2020

@angie2712 ja si myslím že daj tomu čas cca pol roka a potom by sa to mohlo upraviť..aspoň ja mám takúto skúsenosť. Ono je to sok pre telo a musí sa dať do normálu samo. Na tvojom mieste by som počkala ešte.

dadamelllie
23. feb 2020

@angie2712 ja som brala HAK 10 rokov a po vysadeni mi prichadzal cyklus ako hodinky a to uz ju neberiem cez dva roky a ani s otehotnenim som nemala problem. Dala som si vsak pre istotu “kuru” Gynex. Take bylinkove extrakty tam su, najdes k nemu milion referencii. Na vyvolanie si skus dat klasika cervene vinko a teplu vanu😉 ale su zeny, ktorym chvilu trva nabehnut na pravidelnost po HAK, skus dat tomu cas. Inak by som to urcite spomenula gyn ak by menzes stale neprisiel..

strapec
23. feb 2020

@angie2712 Ja som vysadila po asi 10r HAK (s menšími pauzami) a potom som nemala menzes 11 mesiacov, ale za to mohlo PCO, mne zaslapal Inofolic, potom som mala cyklus okolo 40 dní +-5 (pre mňa veľký úspech) aj otehotnieť sa mi podarilo, čo som ešte zmenila tak som začala viac cvičiť a lepšie sa stravovať