Rozdiel medzi liekom Utrogestan a Progestanelle

7. aug 2023

Zeny, prosim mate skusenost, ze by vas po vkladani utrogestanu svrbelo zospodu? Je nejaky rozidiel medzi progestanelle a utrogestanom? Chystam sa na KET, a nepaci sa mi tato reakcia. Ked som si davala naposledy pri iui alebo prirodzene progegestanelle - nic mi nebolo. Myslite, ze mozem volat do CAR, ci mi to zmenia za progestenalle? Chystam sa vo stvrtok na vklad ...

gejb
7. aug 2023

Liek je ten istý,len iná značka.

zorkahorka
7. aug 2023

Ano, mne kvoli tomu menili lieky. Svrbelo ma po vklade

gejb
7. aug 2023

@zorkahorka ja som mala presne tento problém z progestanellu... tak neviem či výmena pomôže....skúsiť môže.

autor
7. aug 2023

@gejb
@zorkahorka tak volala som do CAR, ze ak mam doma tak skusit progestanelle ale len jednu lebo je to 200 mg (utrogestane je 100 mg - preto som vkladala 2 ks) ak to neprejde, tak asi odkladame vklad. Dufam, ze to len je z utrogestanu (viem, ze toto som mala aj minuly ket, ale neriesila som to moc)...

gejb
7. aug 2023

Kvôli svrbeniu? Prečo? Je to nebezpečne?
Ja som to neriesila lebo mi najprv nedošlo ze je to z toho a menila som prášok na pranie aj sprchac. Medzitým vklad a ten vyšiel...

autor
7. aug 2023

@gejb tesim sa, ze ti vysiel vklad aj cez to svrbenie. Ja som konecne po dlhej dobe v totalnej pohodicke nestresujem nic, ale ma nahlodava to svrbenie, nie je to prijemne a nechcem riskovat nejaku infekciu.. ale prikladam sa zattial ze je to tym utrosom... vlozila som progestanelle a snad to bude oka 🙂

gejb
7. aug 2023

Chápem, treba skúsiť, uvidis ako zareagujes.
Mne to prešlo asi po 2 týždňoch samé...možno si telo zvyklo alebo co, neviem.
A ináč trosku mimo temu ale utros býva aj 200ka. Preto som písala aj ze je to to iste... 🙂
Tak snáď bude už OK 🙂

autor
7. aug 2023

@gejb nic nedam ked skusim teraz progestanelle. Dr hovorila, ze su zeny ktore niektory z progesteronov nedavaju, ze treba ho zmenit-ze kazdy moze obsahovat v obale ine zlozky. Ja som mala utros 100 mg 2 x vecer, takze teraz to iste v progestenalle 200. Mame posledne embryo, tak hadam vyjde 😊

autor
7. aug 2023

A teraz som nasla toto, tak si moc nepomozem asi 😀 mala so len take svrbenie alebo aj nieco ine, ako palenie?

gejb
7. aug 2023

No ako som vyššie písala ze ja som toto mala prave z toho progestanellu...žiadna sranda teda...ale teda bez pálenia. Len svrbenie extrémne....

autor
7. aug 2023

@gejb no pekne, tak uvidim ci to neprejde nahodou.. ja som pred 2 rokmi a rokom uzivala progestanelle a nic mi z toho nebolo, tak mozmo ani teraz nebude... uvidime 🙂

zorkahorka
7. aug 2023

Mne to po vymene lieku preslo a v car mi povedali, ze sa to stava. Ze telo na ten liek moze takto reagovat. Pripadne di daj canesten, ten je neskodny

autor
8. aug 2023

@zorkahorka skusila som zmenit, zatial je to lepsie. Tak snad to bude Ok 🙂

lubka_bat
15. nov 2023

Dobry den, prosim, nezostal niekomu Utrogestan alebo Progestanelle? Kupim. Dakujem 🙂