Aký je rozdiel medzi Utrogestanom a Progestanelle?

Zodpovedané
16. okt 2020

Dobrý deň,

som v 27. týždni, ležím v nemocnici a beriem Duphaston. Na Utrogestan som mala svrbivú alergiu.. Teraz pani doktorka usúdila, že si nie je istá Duphastonom a dala mi Progestanelle. Vraj preto, aby som vyskúšala, že je to to isté ako Utrogestan. Ale keďže som na Utrogestan alergická, celkom sa toho Progestanelle bojím.

Aký je Váš názor?

Aký je rozdiel medzi týmito liekmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

Utrogestan aj Progestanelle obsahujú totožnú účinnú látku progesterón.

Avšak majú aj rovnaké pomocné látky. Preto si myslím, že alergia sa môže objaviť aj pri užívaní Progestanelle.

Skúste sa opätovne poradiť s lekárom.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová