Problémy po operácii - žiaden ejakulát, žiadne spermie

alicap88
4. feb 2015

Ahojte, môj priateľ po operácii nemá žiaden ejakulát, žiadne spermie, pozná to tu niekto? Bol už niekto na takýto problém liečený? Ak áno ako to prebiehalo? 😖 ☹

zuzik16
5. feb 2015

@alicap88 ahoj a aku operaciu podstupil? podla toho čo som zistovala na nete stava sa to po operaciach prostaty...že ejakulat sa dostane nie von ale spat a do mocoveho mechura a nasledne sa po sexe vymoči....

v takom pripade sa robi myslimže odber priamo zo semennika, vola sa to mesa/tese, pripadne iba z nadsemennika, ak su spermie tam pritomne a potom umele oplodnenie...
ale možno sa to da riešiť aj nejakymi liekmi pripadne operaciou a vsetko bude nakoniec v poriadku...
držim palce 🙂

alicap88
autor
5. feb 2015

@zuzik16 dakujem za info.

Bola to operacia hrubeho creva, bez chrma. Je to mozne, ze sa to straca v moci. Na bud. stredu som objednana na prve sedenie. Tak som zvedava ako sa bude pokracovat...
Nevies ako nahodou sa mesa/tesa operacia (odber) robi, je to jednodnova chirurgia?

zuzik16
6. feb 2015

@alicap88 ahoj, a kam si objednana na sedenie?
držim palce nech to dobre dopadne....no myslim že je to jednodnova zalezitost, možno maximalne ostane v nemocnici cez noc...

alicap88
autor
7. feb 2015

@zuzik16 Do repromediky.
No ja mam strach, za tu operaciu. Pretoze priatela v priebehu 4 mesiacov operovali 3x na crevo a dostal strach z bielych plastov 😥 tak som zvedava ako sa pochlapi.... 😷
Aj vam drzim palce!!!! Vela uspechov.

liebling98
7. feb 2015

@alicap88 Ahoj, a pred operáciou mal? Bol mu robený spermiogram aj predtým? Lebo operácia hrubého čreva je anatomicky dosť vzdialená od močovopohlavných orgánov. Ako píše @zuzik16 takýto nežiaduci efekt by bol skôr pri operáciách prostaty, močového mechúra.
Držím palce v snažení! Budeš to mať ťažké presvedčiť ho aby si nechal pichať do semenníkov. Chlapi sú na svoje organy veľmi citliví a ešte ak má k tomu strach z lekárov... Môjho dodnes striasa pri spomienkach na prípravu na IVF a to mu len brali krv a robili ultrazvuk semenníkov.

alicap88
autor
7. feb 2015

@liebling98 on mal operaciu v oblasti konecnika. 1x laparoskopicky, 2x do 48 hodim klasicky, rozparali cele brucho lebo laparoskopicky sa nepodarilo (skusali novy pristroj), 3x po 3 mesiacoch odstranenia vyvodu 😢 takze stale sa motali okolo veci potrebnych pre deti! Ved ak bude po vysledkoch urcite dam vediet!

Pred operaciou nas ani nenapadlo robit spermiogram, vsetko bolo ok!

liebling98
7. feb 2015

@alicap88 Tak to si priateľ fakt užil. Chudák. Nedivím sa mu, že má strach. Čiže aby som to správne pochopila, pred operáciou mal normálne ejakuláciu (teraz neriešim, či ejakulat obsahoval aj spermie) a po operácii nič, ani kvapka? Ospravedlňujem sa za takú intímnu otázku. Nemusíš odpovedať, ak nechceš.

alicap88
autor
7. feb 2015

@liebling98 Dobre si to pochopila pred vsetko po ani kvapka....

liebling98
7. feb 2015

@alicap88 Tak potom naňho pasuje toto
Oneskorená, alebo chýbajúca ejakulácia je väčšinou ťažším terapeutickým orieškom ako predčasná ejakulácia. Vzniká väčšinou u mužov, ktorí sa liečia na cukrovku, po úrazoch miechy, alebo po urologických a brušných operáciach. Jej príčinou je poškodenie nervov sprostredkujúcich sťah príslušných svalov. Variantom chýbajúcej ejakulácie je tzv. retrográdna ejakulácia – stav, keď sa pre nedostatočné uzavretie vstupu do močového mechúra ejakulát namiesto von z močovej rúry dostáva do močového mechúra. Niekedy sa nám podarí tieto poruchy ovplyvniť liekmi ovplyvňujúcimi nervový systém, väčšinou je však stav nemenný a ak chceme dosiahnuť u partnerky tehotenstvo, musíme spermie získať iným spôsobom, najčastejšie operačne a na oplodnenie použiť niektorú z metód umelého oplodnenia.

velkacica
7. feb 2015

"ak chceme dosiahnuť u partnerky tehotenstvo, musíme spermie získať iným spôsobom, najčastejšie operačne" - čo tak na oplodnenie použiť radšej iného samca? Nebude to vyžadovať ani náklady na "liečbu", či "umelé oplodňovanie"!

alicap88
autor
7. feb 2015

@liebling98 dakujem za info. Som zvedava vo nam povedia... Ty si doktor? 😃
A
@velkacica ak to nepojde inak tak to pojde darcovstvom ...

liebling98
7. feb 2015

@alicap88 nemáš za čo. Tie informácie sú skopírované od múdrejších ľudí v danom odbore. Áno som.

alicap88
autor
7. feb 2015

@liebling98 dik 👍

alicap88
autor
11. feb 2015

Ahojte . Takze dnes som bola v reptomedice.
Pan doktor velmi mily. Priatel musi ist urologovi, ten rozhodne ci jeho spermie a ked hej tak priama cesta do Brna na operaciu mesa/tesa . Potom mna vysetria gyn., genetika ...Takze caka nas dlhy boj!!!

Pekny vecer

AP

pattrikk
10. apr 2019

Dobrý deň bol som na operácii s rukou a prešlo dva dni a vôbec keď dosiahnem orgazmus nestriekam. Prejde mi to?