Prítomnosť protilátok proti spermiám. Bol niekto?

clauda2010
4. jan 2011

ahojte uz rok sa snazim otehotniet a nedari sa , skusali sme aj clostil a zatial marne, asi pojdem na imunologicke vysetrenie koli pritomnosti protilatok proti spermiam , ma daktora z Vas s tymto dajaku skusenost?

gerdusha
5. jan 2011

my sme zatial len objednani do prahy...ale zaciname zvazovat, ci tam pojdeme...citala som tu dost nazorov, ze je to mozno viacmenej zbytocne...tak som tiez na velkych pochybach.

kikus77
5. jan 2011

@gerdusha kedy mete termin? My sme objednani na 14.2. Nemyslim si , ze je to zbytocne. Ak sa ma najst pricina tak to rozhodne za to stoji. My uz mame uplne vsetky vysetrenia za sebou , vsetko negativne, ostava len Praha.
Ides cez poistovnu alebo ako samoplatca?

gerdusha
5. jan 2011

My mame termin na 4.2....idem ako samoplatca...zatial nemame v podstate ziadne extra vysetrenia za sebou, prave sa rozbieham porobit si ich a chcela by som ich mat co najviac...mam za sebou niekolko iui a 1 ivf...vsetky ako samoplatca, tak skor ako dam peniaze za dalsie, rada by som mala co najviac vysetreni

gerdusha
5. jan 2011

@kikus77 ,
My mame termin na 4.2....idem ako samoplatca...zatial nemame v podstate ziadne extra vysetrenia za sebou, prave sa rozbieham porobit si ich a chcela by som ich mat co najviac...mam za sebou niekolko iui a 1 ivf...vsetky ako samoplatca, tak skor ako dam peniaze za dalsie, rada by som mala co najviac vysetreni

kikus77
5. jan 2011

@gerdusha ja mam za sebou tiez 1IVF/ICSI a 1KET a skor ako to podstupim znova som si vydupala este hematologiu- tiez vsetko ok tak uz mi ostava len Praha. Preco robis vsetko ako samoplatca, dokonca aj Prahu Ti moze preplatit nasa poistovna

tinara23
5. jan 2011

ahojte, ja chodím do CAR, ale keď som tam bola na prvých vyšetreniach (krv, stery(, tak mi doktor hovoril, že mi robia aj vyšetrenie či nevytváram protilátky proti spermiam, tak keď ste tu baby po IVF, Vám to nerobili, alebo je ešte nejaké vyšetrenie iné o ktorom neviem ?

gerdusha
5. jan 2011

@kikus77 ,
som samoplatca preto, lebo v CARoch, kde by mi to preplacala poistovna sa podla toho co tu citam spravaju k babam ako k dobytku...a pre mna je to dost chulostiva zalezitost...a mam pocit, ze si aj tak povymyslaju rozne nepreplatitelne ukony, ze ma soft ivf v neplatenom car vyjde rovnako ako rozne doplatky v preplacanych caroch...neviem, ci som to zrozumitelne napisala...🙂

tu prahu mi ale najprv musi schvalit poistovna, nie?

kikus77
5. jan 2011

@gerdusha hej, ale nemal by to byt problem nakolko u nas sa vsetky vysetrenia co robia tam nerobia. Na ich stranke je tlacivo co Ti tvoj lekar vypise a ty to odnesies na poistovnu. Potom s potvrdenym tlacivom ides rovno do prahy takze nic neplatis. V pondelok idem do Caru k mojej lekarke vypisat to tlacivo. Dohodla som sa s nou, ze co sa da spravit na SK tak mi spravi a co nie tak to urobime v Prahe, takze aj ked by to poistovni trvalo viac ako mesiac vyslo by to menej ako 10000 CZK. Za pokus to stoji.
Na IVF/ICSI vyslo asi 700 EUR a to hovorim len o liekoch, nie o ukonoch nakolko tie okrem ICSI preplacala poistovna. Aj tak nespravia viac ani menej, lebo oni prachy dostanu tak ci tak a je im jedno ci od Teba alebo od poistovne, co je smutne ale realita 😠
Uz mas ubytovanie v Prahe?
Ked chces mozem Ti poslat to tlacivo aj zoznam ukonov a ceny co mi poslali z Prahy mailom

kikus77
5. jan 2011

@tinara23 no mne pred IVF robili len klasicke stery a HP + spermiogram, sami sme si vybavili genetiku, hematologiu a teraz este reprodukcnu imunologiu. Myslim, ze viac uz nic nie je 😒 O tom, ze by robili sami iniciativne imuno nic neviem. Aspon tam kde som chodila ja to rozhodne nerobili a ani v tomto Care to nerobia automaticky, ja som si to vyziadala

gerdusha
5. jan 2011

@kikus77 ,
poslala som ip 🙂

ubytko v prahe este nemame, kedze sme este nie celkom rozhodnuti...viem, ze sme mali uz vyhliadnuty celkom v pohode hotel/hostel...ale teraz ho ani za paaana nemozem najst...🙂

ja som za soft+icsi zaplatila 1130 € v brne

kikus77
5. jan 2011

@gerdusha uz som Ti poslala mail 🙂 🙂 🙂
To je dost za SOFT, ci? Na Antolskej to ako samoplatca vychadza okolo 700 Eur, neviem ako je to s liekmi lebo som mala len klasicke IVF/ICSI, ale asi aj pri Soft-e niecim stimulujes, alebo je to prirodzeny cyklus?

gerdusha
5. jan 2011

@kikus77 ,
pri softe sa tiez stimuluje ale nie az tak ako pri klasickom ivf.

to ubytko som uz nasla...hotel sunflower praha

vdaka za mail, uz si to otvaram...ja som od 1. 1. presla zo vseobecnej do dovery...su tam vraj ustretovejsi k preplacaniu takychto zakrokov..tak uvidim

alabu
5. jan 2011

@kikus77 ahoj kikus..prosim poslala by si aj mne to tlacivo a veci co ti poslali z Prahy? tiez som po neuspesnom IVF a niekolkych IUI a predtym ako pojdem znovu chcem imuno a genetiku. Dakujem.

gerdusha
5. jan 2011

@alabu ,

pozor, tlacivo je potrebne mat podla toho, aku poistovnu mas. na www kazdej poistovne by tie tlaciva mali byt. ja som ich na tej svojej nasla.

clauda2010
autor
5. jan 2011

kolko si platila za iui a za ivf ? dik za info

kikus77
7. jan 2011

@alabu jasne, len mi posli mail 😉

alabu
7. jan 2011

@kikus77 poslala som cez IP...dakujem 😉

kikus77
7. jan 2011

@alabu uz som poslala 🙂

clauda2010
autor
7. jan 2011

plati sa za imunologicke a geneticke vysetrenie?

alabu
7. jan 2011

@clauda2010 neviem ci si sa pytala mna...ale IUI ma vyslo 35€ kazde+ utrogestan lieky...ale to je malickost 😀
a IVF...no cca 800€...ale to zavisi od toho co sa ti robi...nieco cca cez 400€ boli lieky a potom 100€ za starostlivost centru, za ICSI, za predlzenu kulrivaciu...este sa plati aj za zmrazenie co my sme nemali...ceny zavisia aj od centra 😉

renik28
14. feb 2011

ahojte, som objednana na vysetrenie protilatok v KE, viete mi niekto povedat ako prebieha vysetrenie? je to len z krvi alebo aj nejaky ster? nemam rada prekvapka, radsej chcem vediet co ma caka 😒

pavucatko
14. feb 2011

Klasický odber krvi zo žily, netreba sa ničoho báť. 🙂

pavucatko
14. feb 2011

ospravedlňujem sa, nedočítala som nadpis dokonca, tak prepáčte, neviem

renik28
14. feb 2011

no odberu sa nebojim, takze aj na vysetrenie proti spermiam v sere a proti ovariam v sere im staci moja krv?

euschwei
28. sep 2011

ahojte ak mate problemy s otehotnenim alebo ine problemy rad pomozem napravim vam tu chybu, liecim mam schopnost vam pomoct napiste mi

orchidea8
15. dec 2011

Ahojte,
mam zistene protilatky proti manzelovym spermiam...zvlastne je ze uz jedno dieta mam,potom som aj spontanne otehu ale teda potratila...a zrazu mam protilatky.Mam za sebou polrocnu liecbu Prednisonom...chcem sa len spytat,ostal niekto tehotny spontanne aj napriek protilatkam proti spermiam?

dia6
19. júl 2012

@orchidea8 Toto by aj mňa zaujímalo. Ide to? Mám rovnaký problém. Len ešte zatiaľ žiadnu lliečbu, lebo mi to len nedávno zistili.

orchidea8
19. júl 2012

@dia6...no ja som absolvovala kvoli protilatkam uz aj IVF...skoncilo mimomaternicovym...a nakoniec som otehu ani neviem ako prirodzene 😀

vejvass
25. feb 2014

@renik28 Ahoj prosim ta bola si na reprodukcnej imunologii v Kosiciach u doktora Bobaka?
Urobili ti tam komplet testy? Kolko si platila a zistili ti aj pricinu?

Ja som po troch potratocha tak potrebujem vysetrenia ja aj manzel .
Nevies ake vysetrenia ti robili presne teda ak si na tom vysetreni aj bola 😉 Vopred dakujem

renik28
25. feb 2014

@vejvass uff,po pravde si to uz uplne nepamatam, viem ze mne brali krv a manzelovi odobrali spermie, predtym s nami presiel lekar taky dotaznik o chorobach, zivotnom style, o praci-strese, zavislostiach atd. my sme mali stastie a vsetky vysledky v poriadku 😅 neplatili sme nic, ale maju to urobene tak, ze mozes dobrovolne prispiet ako na vyskum a vyvoj alebo take nieco,ti daju cislo uctu 😉 tak veeelmi drzim palce,aby bolo vsetko ok a coskoro ste sa drobca dockali aj vy 😉