Predčasné puknutie plodových obalov v 15tt. Zistili vám príčinu?

vlcimak21
21. jún 2019

Ahojte... bohužiaľ som jedna z tých žien, ktoré prišli o dieťa. V mojom prípade sa to stalo v 15tt predčasným odtečením plodovej vody. Po príchode do nemocnice sa už nedalo nič robiť len čakať na potrat, ktorý prišiel na druhý deň ráno samovoľne. Robili mi samozrejme rôzne vyšetrenia, ale v prepúšťacej správe mám diagnózu - predčasné puknutie plodových obalov, bližšie neurčené... chcela by som zistiť či je nás tu viac, ktorým bližšie príčiny neurčili, pretože tomu nerozumiem keďže mi doktor povedal, že plodové obaly nepraskajú len tak. Mám výčitky svedomia či som nemohla spraviť viac aby to bolo v poriadku aj napriek tomu, že som zdravo žila a oddychovala ako sa len dalo. S výsledkami idem ešte na vyšetrenie k svojmu gynekológovi v pondelok a trochu dúfam, že mi to objasní. Ďakujem za Vaše skúsenosti

janulicka24
21. jún 2019

@vlcimak21 je mi to velmi luto, mrzi ma to, verim, ze sa das co najskor do poriadku, opytaj sa lekara, mozno to je nejaka geneticka vada, alebo nejaka ina choroba...

sevcikovaa
21. jún 2019

Ahoj viem ako sa citis presla som si tym pred 3rokmi .....bola som v 20tt...mne dali ako diagnozu krcok ....no nic predtym nenasvedčovalo ze sa to stane ....najhorsie bolo sa s tym zmieriť...teraz som tehu a sme v 24tt a sleduju ma kazde 2tt ....inak krcok sa skratil dnes ....dnes nol vraj makky tak snad to dobojujeme 😉

malyslonik
21. jún 2019

@sevcikovaa a odtiekla ti voda? Alebo krcok povolil? Ci ako...?

jankaga
21. jún 2019

Mohli to byť hocičo, infekcia nejaka, chyba plodu... To už nezistis,

sevcikovaa
21. jún 2019

@malyslonik vraj krcok som sa otvorila ....no nik nevedel preco zahada......nebola u teba infekcia lebo kamaratke odtekala postupne

majadocky
21. jún 2019

@vlcimak21
Ahoj.
Je mi to velmi luto!
Chcem sa spytat ci ti boli robene stery z posvy pocas poradne.
Ja som mala 4 potraty do 1.trimestra. Ked som bola znova tehu, bola som u ineho gynekologa a ten mi robil stery z posvy. Nemala som ziadne problemy, ani svrbenie ani vytok. A predsa mi vysli zle vysledky. Odporucil mi antibiotika. A vyjadril sa tym ze antib.su mensie riziko ako samotna bakteria, ktora sa moze dostat vyzsie do rodidiel a sposobit potrat...ci uz aj prasknutie plod.vody.
Tak skus sa informovat.
Drzim palce.

malyslonik
21. jún 2019

@vlcimak21 prepac, samozrejme mi je to velmi luto. Mam strach, ze ma caka nieco podobne. Pri prijme mi nevraveli o prasknutych obaloch, ale ze zrejme mam trhlinu.... z ktorej prudom odtiekla vsetka voda. Lezim a cakam a bojim sa pohnut. Dufam, ze vydrzim co najdlhsie.

evuliacik26
30. máj 2020

@sevcikovaa Ak sa môžem pripojiť,ja ležím práve v nemocnici v 22tt pre tento problém,postupne mi začala odtekať voda.Nasadili mi ATB,aby nedošlo k infekcii. Čo bolo s kamoškou,ktorej odtekala voda postupne?

marrria1
1. jún 2020

@evuliacik26 ahoj. Ja tiez lezim v nemocnici s podtupnym odtekanim plodovej vody, som 25+2tt...ako to prebieha u teba ? Zistili príčinu? Lebo u mňa zatial nic nezistili... odteka mi uz cca dva týždne. A tebe?

evuliacik26
1. jún 2020

@marrria1 ahoj, zatial sa nezistila pricina,ale mozno to bude zvysenym CRP. A kde lezis v nemocnici?

marrria1
1. jún 2020

@evuliacik26 ja som v Novych Zamkoch, a ty?

evuliacik26
1. jún 2020

@marrria1 ja v Banskej Bystrici. Aké máš CRP?

marrria1
1. jún 2020

@evuliacik26 praveze u mňa je CRP negativne, každý den mi beru krv a ziadny zapal sa tam neukazuje..taktiez vyter bol negativny..preto sa nevie prist na pricinu preco mi praskol plodovy obal. Ako veľmi ti voda odteka? U mňa je to skor len tak po trochach, niekedy aj cely den nic a potom mi tak narazovo vytecie ze treba vymenit vložku, potom zase nič..kontroluju to na sone každý deň, mam jej menej ako by malo byt ale stále je to ešte ako tak postacujuce..ale doktori sa boja infekcie u malinkej, vraj u mňa v krvi sa nemusi nič prejaviť a ona môže dostať infekciu ked uz nie je tak chranena ☹

evuliacik26
1. jún 2020

@marrria1 presne aj mne to povedali.Tiež som mala kultiváciu a moč v pohode, lenže dvíha sa mi CRP a z toho mám obavy, že nejaký zápal sa deje v tele. Každý deň to kontrolujú. Aj mne to odteká nepravidelne. Vody som mala málo pri prijímaní do nemocnice. Teraz len ležím a každý deň čakám na výsledky. Doktorka mi dnes povedala, že môže íst o zápal plodových obalov, čo je dosť ohrozujúce pre vyvolanie predčasného pôrodu a drobec by nemal šancu na prežitie v skorom tt. ☹ Ja silno dúfam, že ATB zaberú, alebo mi zmenia liečbu, nech je šanca na donosenie. Držme si palce ✊ a buďme silné.

sevcikovaa
10. jún 2020

@evuliacik26 dobojovala do 30tt a ja som vydzala z otvorenym krckom do 34tt ...vcera mal drobec 9mesiacov a uz zacina chodit uplne zdravucky

evuliacik26
10. jún 2020

@sevcikovaa superko,ďakujem za povzbudenie 🙏👍😊