Otehotnenie po laparoskopii a endometrióze

evita155
19. mar 2014

Ahojte rada by som sa chcela Vami poradiť pred týždňom mi robili laparoskopiu a odstránenie cysty na ľavom vaječníku pričom mi nasli rozsiahle ložiská endometriozy okolo moc. mechura okolo maternice a v oblasti malej panvy, niečo mi vypalili ale nie všetko lebo som mala toho dosť, doktori mi povedali liečba hormonálna ale ma vystrašili ze potom nemusim mať dieťatko takže nech sa rozhodnem pre liečbu bud hormonálna liečba alebo tehotenstvo rozhodla som sa pre tehotenstvo povedala som to aj doktorovi ked mi vyberal stehy. Moja otázka kedy možem mať pohl. styk a kedy sú v tomto prípade že som po operácii sa spinila tie 4 dni co som tam lezala a ako som náhle prisla domov začala som krvácať doktor mi povedal ze som dostala menštruáciu i ked pred operáciou som bola týždeň po... teraz ako viem či sa rata do cyklu aj špinenie a + ako si mam vyratať plodné dni? či sa mam radsej opýtať svojho gynekológa? a chcela by som sa aj opýtat do kedy možem odmietnut liečbu do kedy sa možeme snažiť o dieťatko lebo gynekolog mi povedal aby sme zacali na tom pracovať ibaže mňa čaká v máji svadba aby sa potom náhodou dietatku niečo nestalo pocas svadby... a tiež mi gynekolog povedal ze mám prist este na histologiu prosím Vás len som sa zabudla opýtat ci po menstruacii ci kedy sa na to chodi, ci az ked sa to dole troska zahojí?! dakujem Vám krasne za odpovede