Operačné odstránenie myómu

aki100
26. mar 2021

Ahojte za 2 týždne mi idú operačne odstraňovať myom na maternici. Idem do nemocnice prvý raz, este som nikdy na žiadnej operácii nebola a zaujímalo by ma. Co mam čakať po zákroku. Co si mam zbaliť? V čom tam ležať a spat? Počítam ze to bude bolieť. Čiže si neviem predstaviť mat na sebe nohavičky, možno zobrať nejaké s vysokým pásom? Vložky. Chodiť tam v nočnej košeli alebo zobrať pyžamo? Vôbec netuším že čo čakať. Mohli by ste mi niekto co to máte za sebou poradiť čo si zbaliť aby som sa cítila príjemné? Zároveň že pri kontrole co mat na sebe? Vôbec neviem. Ďakujem za pomoc. Budem vám veľmi vďačná.

avril299
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ilovepizza
27. mar 2021

Ahoj. Ja som bola na operacii pred cca 2 rokmi. Tiez to bola moja prva operacia. Do nemocnice si urcite zober nocnu koselu, nie pyzamo a najlepsie aj dake tri, nech mas na prezlecenie. prezuvky, uterak, mydlo, flasku na vodu, krizovky, knihu. viac asi uz ani nie je treba. Vlozky nam davali oni nemocnicne, tie sa drzia aj samy medzi nohami 🙈 a pod sebou mas na posteli taku podlozku, takze aj preto tu nocnu koselu, lebo ju mas vyhrnutu. nechty by si mala mat odlakovane a samozrejme oholena. akoze po operacii ta brusko bolí asi najviac, ale viac menej ja som spala cely ten den po operacii. Na druhy den ta hned postavia, to je take bolestive este, ale potom tie dalsie dni to uz je lepsie a lepsie. Telo je uzasne, rychlo sa regeneruje. A ja som mala operaciu v pondelok a piatok som isla domov.

ilovepizza
27. mar 2021

a nie je odveci zobrat si stuple do usi 🙈

aki100
autor
27. mar 2021

@ilovepizza super ďakujem tak musím nakúpiť sak ja nič nemám ani 😁

ilovepizza
28. mar 2021

@aki100 ani ja som nemala a presne som si musela dokupovat. jaj a zupan si vezmi tiez..

aki100
autor
29. mar 2021

@ilovepizza áno ten jediný mam dakujem

ilovepizza
25. apr 2021

@aki100 ahoj, uz mas po operacii? dufam, ze vsetko dobre dopadlo ☺️

aki100
autor
25. apr 2021

@ilovepizza áno už mám už oddychujem doma. Všetko prebehlo v poriadku len nakoniec robili normálny rez tak mam jazvu ale ta sa už hoji 😊

ilovepizza
25. apr 2021

@aki100 to si ho mala uz asi taky vacsi.. ja mam inak tiez 5 cm jazvu, ale skoro ju vidno nie je. telo je uzasne, rychlo sa regeneruje. tak skore zotavenie prajem ☺️

aki100
autor
26. apr 2021

@ilovepizza ja som ho mala obrovský 10cm museli vylupovat z maternice a nejako podchytavat cievy a tak. Ale operácia bez komplikácií ale teda skoro po 3 týždňoch stále nevládzem nič robiť aktívne. Ale tak ešte pnkujem uvidíme po kontrole. Dakujem

ilovepizza
26. apr 2021

@aki100 no tusim nad 8cm uz ide operacne. ja som bola pn 3tyzdne a potom to uz bolo ok. od mesiaca som normalne fungovala, ale tak ja som bola laparoskopicky.. inak skus sa spytat lekara, ci nahodou nemas narok na liecenie, lebo ja som mala take info, ze ano, len som sa nespytala a teraz lutujem. som mohla ist..

aki100
autor
27. apr 2021

@ilovepizza mne to skúšal laparoskopicky ale keďže bol aj v maternici kúsok aj keď sa tak nejavil na sone tak nakoniec bol, tak museli rezať. Čiže ja mam aj laparoskopiu aj rez na bruchu, 😁 som dopadla. No ja som teraz 3 týždne doma ešte som. Nebola na kontrole presunuli mi ju kvôli mojim dňom, tak si ešte počkám uvidíme co bude. Už sa cítim lepšie ale tak kto vie ako to je vnútri. Ale teda neviem. Si predstaviť zatiaľ fungovať v práci