Mám časté nutkanie na močenie

12lexie12
16. dec 2020

Ahojte, chcem sa poradiť, ani nie pred mesiacom som mala zápal močových ciest, užívala som 2 krabicky antibiotik, pred 2 týždňami mi zobrali moc a všetko už bolo ôk, nemala som už žiadnu krv a tak v moci uz som bola aj u gynekologicky a ta tiež povedala ze je všetko v poriadku. Sotva tyzden aj par dni ubehol ako som už doužívala antibiotika a teraz už 2 deň pocitujem akoby stály pocit na močenie, idem na wc a po pár minútach už cítim jemne pocity že mi treba zas.. Nemám žiadne svrbenie a pálenie alebo bolesti co som mala keď som mala zápal len ten pocit na močenie.. Neviem ci to robí aj psychika že mám z toho strach. Nechápem ci sa mi to zas vracia alebo co, odvtedy si dávam veľký pozor, zatiaľ skúšam veľa piť urologického čaju a skúsim brusnice, myslite si ze by sa mi to mohlo zas tak vrátiť alebo je to len obyčajné nachladnutie alebo ci to robí psychika? Ja viem ze vy do mňa nevidíte len ma zaujíma vás názor a ci niekto s tým nemá skúsenosť.

anetata
16. dec 2020

Ahoj, snaz sa popijat vela tekutin, s tymi urologickymi cajmi urcite nic nepokazis. Co by som doporucila, tak brusinky si kup v lekarni v kombinacii s d-manosou, je to forma cukru, co na seba navazuje bakterie a potom ich mocom vyluci, takze by nemalo prist k infekcii. Ak by sa to po tyzni nezlepsilo alebo naopak zhorsilo, tak znova zajdi k lekarovi.

12lexie12
autor
16. dec 2020

@anetata oki, dobre ďakujem 😊

renata1405
16. dec 2020

Ja som mala toto iste a trvalo mi to az 2 mesiace kazdych 30 minut wc v noci kazde 2 hodiny. Pomohol mi caj z praslicky a kupila som si sacky v lekarni vola sa to blokurima-D manoza. Skus mozno to pomoze aj tebe.

mariamisko
13. dec 2022

@12lexie12 ako ste dopali casom sa to upravilo ? Ja som mala bakterie v noci preliecila antb no to nutkanie uz mam pol roka po liecbe a nechce prestat ...neviem si rady urolog mi dal spasmen no nezabera nejako

nttnnt
15. feb 2023

@mariamisko toto zaujima aj mna zabralo nieco ? Robili vam opakovane vysetrenie mocu ? Ci ster z trubice? Ja som mala bakterie po dobrati atb moc cisty na kultivacii ale ja cikam vkuse ako by som ani tie atb nebrala nechce sa mi verit zeby sa mi to hned vratilo do tyzdna no porazi ma

mariamisko
24. feb 2023

@nttnnt k 3 urologom som chodila a ked som im povedala ze ma nutka vkuse mocit nevedeli prist co a preco je pricinou....ale poviem tak ze zacala som cvicit nie ze panvove dno ale celkovo na svalstvo noh stehien a musim povedat ze o 20% sa to upravilo...a teraz som otehotnela som v 5 tt a nutkanie prestalo....posielali ma aj na urogynekologiu no vykaslala som sa nato pretoze som chvela babo....ja aj vela myslim na to mocenie vkuse pretoze pri zapaloch som riesila iba to kde je wc a ci vobec niekam mozem ist ci pit vodu ci kavu aby ma nenutkalo...a teraz ked myslim iba na tehu tak ja neviem ci to psychika robila ze po tych zapaloch co ma neskutocne nutkalo a pol roka som sa z toho liecila som sa tak upla na ten mechur...no ale zaver je take ze psychika robi vela....

sofia1410
29. mar 2024

@12lexie12 ahoj preslo ti to? Riesim nieco podobne