Mám časté nutkanie na močenie

26. aug 2021

Ahojte baby obraciam sa sem na Vás s otázkou. Patrím medzi ľudí ktorých naozaj často postihuje zápal močových ciest. Avšak tentokrát je to trošku iné. Mám neustály pocit plného mechúra a stále chodím cikať ale bez absolútne žiadnej bolesti rezania štípania atď. a keďže nikdy nevypijem za deň ani liter vody tak neviem z čoho je toto časté močenie možné. Neviete čo všetko ešte okrem zápalu, ktorý momentálne nemám úplne som zdravá v tomto smere a pitia veľa vody čo tiež vylučujem môže spôsobiť časté močenie? Za milé správy vopred ďakujem

luccija
26. aug 2021

A brali Ti moc?môžeš tam niečo mať aj, keď to nepociťujes ako pálenie...alebo dráždivý močový mechur

autor
26. aug 2021

@luccija to je skôr len pocit že ako keby som sa furt nalievala vodou a tak že mám plný mechúr a treba mi ísť na wc nie taký ten nepríjemný ako som zažívala pri zápale to už veľmi dobre poznám teraz v tomto smere vôbec ale bežné chodím za deň tak 3 4x na wc a teraz už som asi 10x tak preto nechápem že z čoho sa mi furt dá keď nemám zápal ani som nepila dnes veľa vody

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
merynka33
26. aug 2021

ja chodim napr castejsie na wc ak zjem vela zeleniny, ak si dam vino ci pivo, ak mam pred menstruaciou alebo pocas nej... a tak isto v zaciatkoch zapalu mocaku.. zalezi ci si aj zjedla neco slane, vela vlakniny.. a potom vraj este ak to neni nic z tohoto tak to moze suviset s cukrovkou...

autor
26. aug 2021

@merynka33 áno mám tak 6 dni pred ms to je pravda ale nemávam to vôbec takto ani pred ňou ani inokedy sa mi to deje asi 1 krát v živote...dnes som zjedla len chleba a čokoládu a obed doma žiadna zelenina ani ovocie a zápal močových ciest nemám urcite asi len zmena pms

kawasakier6n
5. sep 2021

Ahoj ja to tiez mavam..teraz som uz dlhsie nemala ale presne to iste..caste zapaly a velakrat medzi tym ked som preliecena tak prave toto nutkanie na cikanie a pritom som bola pred pol hodinou a potom cikam akoby som na wcku 1x za den niekedy..je to velmi otravne ked hlavne chceme kdesi cestovat..nervy z toho mam pretoze nie vzdy mas wc po ruke..a niekedy su zase dni kedy vydrzim aj 3 hodiny bez cikania...tiez si myslim ze to aj strava moze sposobovat ale mne povedal jeden urolog ze to je tou narusenou sliznicou po tolkych zapaloch..ze je citlivejsia na nejake tie potraviny a napoje aj na ine faktory a mechur sa viac drazdi..hlavne kava, pikantne koreniny, zelenina ako paprika,skorica, vela soli a pod. Ja napr.som citila aj niekedy akoby zuzene cikanie ze prud mocu isiel ale som ani necitila ze z mechura a ked uz to slo tak zuzene cikanie..nic nepali a nereze ale..nebola to taka pohoda..ale bola som na cystoskopii a ruru zuzenu nemam..takze to musia sposobat docasne nejake bakterie alebo tie zmeny na slizniciach..mne dost pomaha pit harmancekovy caj ktory lieci sliznice, do posvy aj na vonkajsie sliznice si davam hydrofemin gel..ten mi vyrazne pomohol aj na toto..pre mna zatial top..ked treba tak si ho davam aj 2x za den ked pridu tie pocity casteho nutkania a niekedy ked citim aj palenie okolo posvy resp.citim ze daco v posve nie ok si dam vitagyn C do posvy..ten aj na e.coli..je na vela veci..ocividne posva a mechur fakt uzsko suvisia aj co sa tyka tychto veci bo ked to poriesim takto naraz tak mi to pomaha..potom este uzivam kapucinku a sipkovu tinkturu..to tiez mam pocit ze mi pomaha..casto som pila aj blokurimu ale nemam pocit ze by toto poriesilo..je to fakt len vyplachovanie ak sa tam daco aj zanesie ale na ten pocit nutkania to vobec nezabera iba to co som vyssie pisala mi celkom pomaha

autor
5. sep 2021

@kawasakier6n ďakujem moc moc za takúto rozsiahlu odpoveď a zdieľanie svojich skúseností a rád cením si to veľmi screenshotla som si tvoju správu lebo by som si asi nezapamatala všetky tie názvy ale starostlivo ukladám a vyhladam si ich určite treba asi aj podporu zvnútra pri takýchto problémoch nejaké vitamíny a tak čaje som pila len urologicke alebo na močové cesty čo sa dá pod týmto názvom kúpiť alebo brusnicove takže nové typy by mohli najbližšie zabrať možno to telo už je na toto naučené a preto aj odolnejšie voči takýmto problémom ale ani pošva a močové cesty súvisia spolu viac než dosť aj sexom som občas chytila znova zápal proste je to všetko blízko seba a stane sa že sa nejaké tie baktérie dostanú kam nemajú a problém na svete a niekedy nie zrovna najmenší....ešte raz veľká vďaka

kawasakier6n
6. sep 2021

Presne tak ako pises..pri opakovanych zapaloch som zistila ze ked som brala nieco dlhsie ako 2-3 mesiace tak potom to uz vazne neucinkovalo a tak som to vysadila a zas skusila nieco ine prirodne..a aj mne sa obcas stalo ze som to po sexe chytila ale odkedy praktizujem ze hned po sexe sa vycikam a oplachnem sa tam dole a pripadne potriem tym gelom tak klop klop nemam problem a to sme ziintezivneli radovanky 😄 ale aj jedlo znizit lepok a vysadit sladke tomu pomaha .no inak mne urolog prave vravel aby som urologicke caje nepila..ale radsej len samostatne harmancek, alebo praslicku, alchymilku,brusnicovy..ze privela byliniek v jednom caji tiez drazdi mechur 😊😊