Mám 21 rokov a neznesiteľné menštruačné bolesti

luckaaaaaa__
17. máj 2021

Ahojte, viem, že nás tu je viac takýchto, tak prosím o radu. Mám 21 rokov a od mojich 13 mávam počas menštruácie silné kŕče, zvracanie, stavy na odpadnutie, prvé 2 dni som úplne k.o...po čase tie kŕče zrazu zmizli a necítila som nič a potom tu boli zas. Keď som mala 17 bola som u gynekologičky práve kvôli tomuto problému a tá navrhla antikoncepciu, vraj to je jediné riešenie. Antika pomohla veľmi, len som ju musela vysadiť po 2 rokoch užívania, nerobila mi dobre, psychicky aj fyzicky. Od vysadenia už ubehol rok a pol a tie neznesiteľné kŕče sú tu zase :( vraciam aj 30x za deň, Algifen mi nepomáha, dnes som bola u doktorky, ktorá mi pichla injekciu a v najbližších dňoch pôjdem k mojej gynekologičke. Myslíte, že je dobré dať si znovu predpísať antikoncepciu, keď to bolo naozaj jediné čo mi pomohlo proti silným bolestiam alebo nie? Už neviem čo mám robiť :( Lieky mi už nezaberajú.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diaalex
17. máj 2021

@luckaaaaaa__ viem čo prežívaš mala som to isté, mne striedala antiku, ani jedna nezabrala, vždy som mala bolesti, neskôr som objavila Rebríček čaj sypaný, ten mi pomohol aspoň prvý deň (poviem ti, že ma vždy odrovnal, zaspala som a neskôr už bolo lepšie)... a po tehotenstve mi bolo už dobre, žiadne bolesti brucha ... skús požiadať tvojho Gynek že mas podozrenie na endometriozu a nech to preskúma, lebo ja som ju mala, od toho tie bolesti

lorin29
17. máj 2021

@luckaaaaaa__ k sú tie bolesti až takéto ci to nebude aj endometrioza robit
A ak chces skúsiť antiku ja som mala nuvaring.. Tiež zaberal

fiafia
17. máj 2021

@luckaaaaaa__ možno ti nesadla antika. Tiež som to takto mala. Väčšinou som skončila na infúzke. Dva dni som bola ko. Nikde som nemohla. Celý život sa mi točil okolo menzesu. Všetko som musela plánovať, keď som mala dostať svoje dni a niekde ísť tak som nemohla. Keď bolo niečo dôležité tak posúvať. Pred antikou mi zaberali čipky. Predpísal mi ich gyn a museli sa dávať dva dni pred aby zabrali. Názov si už nepamätám

diana999
17. máj 2021

Ja som dávno čítala že po pôrode by nemali byť bolesti alebo nie také silné, tiež som mala silné ale vôbec nie tak ako popisujes, a už nemavam bolesti uz mam dieťa, tiež mam 21 😁

verkaveverka
17. máj 2021

Mne veeelmi na tie bolesti pomáha teplo, ale možno ich nemám až také intenzívne ako ty. Určite sa oplatí investovať do termaforu.

punka24
17. máj 2021

@diana999 tiež mám dieťa a 21 ale mne to akosi zostalo tie bolesti... Len nemám toľko času sa nimi zaoberať... 😅
Radšej autorke odporúčam teplo na podbruško a zistiť či to nie je endometrióza... Pokiaľ nechce otehotnieť tak sú vnutromaternicove telieska s liečivom na tú bolesť pri endometrioze...

pribinak
17. máj 2021

Zmenila by som gynekologickú, akože dosť laxný postoj, že predpise 1 antiku a koniec.
Treba vylúčiť endometriozu, spraviť krvný obraz a potom nasadiť antiku ak sa problém nebude riešiť inak

zuzkapap
17. máj 2021

Ja som mavala to iste co ty, kvoli tomu som bola 12 rokov na antikoncepcii, vyskusaj, mozno ina ti sadne... ale poviem ti aj pozitivum 🙂 po 12 rokoch na antikoncepcii, ked som ju vysadila, kvoli tomu ze som chcela otehotniet, tak uz som to nemala take hrozne - akoze bolesti ostali, ale uz ziadne zvracanie, teploty ani hnacky ako som mala predtym, takze uz to bolo manazovatelne len s liekmi proti bolesti v pohode 🙂 takze je tam nadej ze sa to s vekom potom neskor zlepsi 🙂

miska992
17. máj 2021

@luckaaaaaa__ antika len zakryje skutocnu pricinu bolesti. Treba po tom patrat lebo ak sa raz rozhodnes byt matkou moze byt problem. Antiku uz neuzivaj. Skus pit cely cyklud alchemilkovy caj.

ella_price
17. máj 2021

Sesternica to má podobne a tá si kúpila elektrostimulátor z alzy rovno na menštruačné bolesti a to jej pomáha 🙂 Okolo 60 eur za to dala, ale hovorí, že aspoň toto je dokáže ulaviť od bolestí.

gbgb
17. máj 2021

@luckaaaaaa__ och chudiatko. Ja som brala 10 rokov Regulon na to. Upravil sa mi cyklus a ked som vysadila bolelo menej. Po porode to tiez menej bolieva.

vejaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pajera
27. apr 2024

@miska992 ja by som ešte pridala k alchemilkovemu čaju tinktúru buď z ďateliny lúčnej alebo jarabina vtáčia je tiež veľmi dobrá bylinka.Dať si na lačno tinktúru do trochu vody a potom piť čaj z alchemilky.Takto robiť ráno ,večer. Veľmi dobre to vyrovnáva hormóny a je to prírodný estrogén.Prečitajte si o týchto bylinkach,na nete si vyhľadáte množstvo článkov.Mne to veľmi pomohlo.