Mali ste bolesti po prirodzenom pôrode i napriek tomu, že ste boli bez poranenia?

4. máj 2023

Ahojte veľmi ma to zaujíma, keďže som zažila zatiaľ len nastrih a bolelo to dosť dlho… aké to je , ked nie je nastrih a ani iné poranenie? Cítiť že sa dole niečo dialo ? 😂😂

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sejbipi
4. máj 2023

Cítiť to vždy, samozrejme. Prirovnala by som to k modrine

kikiballa
4. máj 2023

Ja budem asi za divnu,ale ja som cítila iba jedeň deň niečo ako keď sa udrieš napríklad na bicykli 😁😁😁😁 ale potom nič. Sedela som úplne normálne aj v tureckom sede.

nevenka
4. máj 2023

Raz som rodila s nastrihom, 3x bez, bez poranenia, sitia. Zakazdym ma to bolelo inak. Pri druhom porode ma bolel zadok a hematom na povodnej jazve, bojovala som s hemoroidmi. Pri tretom ma boleli skor akoby creva, pri stvrtom akoby vazy a slachy v podbrusku a krize. Spodok bol iba akoby opuchnuty dost dlho a citliva sliznica.

nevenka
4. máj 2023

@kikiballa tak toto ano, svokra sa smiala, ze akoby som ani nerodila. Lenze tie moje bolesti boli sposobene asi niecim inym, u mna to bolo skor o tych slachach natiahnutych a tak.

autor
4. máj 2023

Ja som rodila v auguste, teraz som tehotná zas. Čiže rada by som robila všetko preto aby som bola čo najskôr fit a mohla sa venovať mojim chrobáčikom. Ak máte aj nejaké rady ako dosiahnuť taký porod bez poranenia, budem veľmi vďačná

jaroe
4. máj 2023

@kikiballa pridávam sa do klubu divných 😀Tiež to u mňa nestálo ani za reč. Či už s nástrihom/poranením alebo bez

kikiballa
4. máj 2023

Ja som pri oboch tehotenstvach cvičila s aniballom. Ale ono to záleží aj od veľkosti dieťaťa, aj od xy iných veci. Neboj. Bude to dobre a hlavne telo si pamätá 🌹

laurikalalinka
4. máj 2023

Áno cítila keď som spadla v nemocnici zo schodov po rokoch si robím z toho veľkú srandu😆

nevenka
4. máj 2023

Ja som necvicila s aniballom, s nicim. Prvy nastrih bol aj tak len rutina, skoda...Mne lekar povedal, ze ked nebudem mat zapaly a budem ho posluchat, kedy tlacit a kedy pockat, aby babo stihlo dorotovat a zaroven, aby on mohol hradzu chranit a aby sa stihla pripravit, ze to chce trosku aj koordinaciu a disciplinu. A rodila som klasicky v pololahu. Posledne 2 deti som dokonca musela "akoby zadrziavat", ani som netlacila, oni sli same 😆.

autor
4. máj 2023

@nevenka no to presne aj tak.. až kričali po mne , že prečo tlacim, či sa chcem dorhať. Ale on išiel sakra sám von..😂😂 nakoniec ma museli nastrihnut , lebo by ma vážne natrhol 🤦‍♀️ fu ale inak to bol krásny porod.. no zotavovanie tazsie

miadi
4. máj 2023

Ja som bola dva x natrhnuta sita 45minut ten prvy x to bolo neprijemne aj som sa bala ist prvy x na wc ale normalne som fungovala par hodin po porode som sla domov .. druhy porod ma pustili az druhy den z nemocnice Lebo som mala vysoky tlak. No normalne som fungovala a uz som to ani tak nevnimala ako prvy krat. Ked mas dalsie dieta zrazu cas rychlejsie leti a dake svoje boba si uz tak nevsimnes. Ranu casto sprchuj pp kazdom wc Daj si sedaci kupel v slanej vode a raz dva sa zahojis. Nema zmysel dopredu sa trapit Mozno sa ani neroztrhnes.

izabellik
4. máj 2023

tiez som z tych, ktore sa po porode dlhsie hojili. mne to trvalo asi polroka, kym som zacala normalne ako tak fungovat. mam na mysli aj intimny zivot a tak :D mam za sebou dva porody, oba boli tazke, vobec to nie je tak, ako mi hovorili, ze druhy bude ok :D kdeze, nebol :D a ani dlhe obdobie po nom. to su lzi!!! :D

vroni
4. máj 2023

Dvakrát bez nastrihu, len vnútorné šitie, nebolelo ma vôbec nič, normálne som hneď chodila aj sedela.

gr3tch3n
4. máj 2023

Ja som nemala ani škrabanec, akurát som mala tam dole malú modrinku 😂 čo nechápem ako, ale už po príchode na izbu som sa cítila akoby som ani nerodila. Žiadna bolesť, nič ☺️

mamamasama
4. máj 2023

Hneď po porodoch som sa citila tam dole ako predtym. Absolutne ziaden rozdiel. Rodila som vzdy bez akehokolvek poranenia.

ramzesa
6. máj 2023

@autorka pri prvom ma fajne nastrihli (však 19 rokov dozadu asi iné ani nebolo 🤔). To si pamätám, že ani 2 t. po pôrode som nevedela poriadne sedieť. Celkovo som bola K.O. po pôrode, pritom bol na prvorodičku veľmi rýchly. Ale mala som problém s nízkym tlakom. Druhýkrát ma tiež trochu Dr. nastrihla, ale už asi menej, alebo som sa rýchlejšie zahojila. Celkovo som bola skoro fit. Ešte som si aj s taškou cez plece prešla z chodby na izbu 😁. Pri treťom bez nástrihu a bez šitia. Vtedy ma viac potrápilo to sťahovanie maternice po pôrode a kŕčové žily. Pri štvrtom tiež bez nástrihu a len nejaké 3-4 menšie stehy. To si vôbec nepamätám, žeby ma to tam nejako bolelo. Fakt po tom prvom pôrode to bolo najhoršie. Hlavne ten opuch. 🤔

nevenka
6. máj 2023

@autorka no ten prvy syn bol narodeny v 41tt., doktor ai este pretieral oci, co ho zobudili, lebo vsak prvorodicka stresuje, ale predsa este nerodite, ma presviedcala a potom som ledva dosla na kreslo a doktor ani nestihol sa zamysliet podpa mna, cvakol ma, lebo to bolo mega rychle. Potom pri druhom som mala toho isteho doktora, ale vopred dohodnuteho a ze teda skusime bez nastrihu a slo to, to dieta som fakt aj tlacila. Tretie trochu a stvrte same vyletelo zo mna doslova 🙃😅.

katka533
7. máj 2023

Masaz hradze pomoze elasticite, vobec som sa nenatrhla a kludne som mohla ist domov po porode. Bol to ale druhy pôrod, prvy bol des

autor
7. máj 2023

@katka533 ja som mala prvý porod v pohode až na ten nastrih.. malý mal väčšiu hlávku. Druhého pôrodu sa nebojím, len chcem byť po ňom čo najskôr fit a kmitať okolo detí ❤️