Liečba endometriózy

spurky
17. feb 2017

Dobrý deň, prosím Vás práve mi pri laparoskopii zistili endometriozu. Veľa som čítala ako sa toho "zbaviť" aby sme s partnerom mohli mať bábo.... no nechcem do seba pchať hormóny alebo podobné veci. Moja známa pred pár rokmi skúšala tzv. vaginálne tampóny a keď mi posielala info o tom tam som sa dočítala, že je to dobré aj na endo. vlastne tela by to malo vyhnať všetky bllbosti - parazity, kožu a neviem čo všetko. A chcem sa Vás spýtať aké máte skúsenosti vy? Ďakujem

gir
17. feb 2017

Kamoške Dr. radil čo najskôr otehotnieť. Veľa šťastia. 🙂

shia
17. feb 2017

mala som rovnaky postup - pri operacii mi zistili endometriozu, kazali co najskor otehotniet. kedze som bola este na VS, aj vtedy este priatel (teraz uz manzel 🙂 ), tak sme este pockali..o rok zase operacia - cysta, vzali skoro cely vajecnik, zase vraj mame otehotniet - a uz sme necakali, bolo po skole, naco cakat..prognozy boli pesimisiticke, vraj neotehotniem prirodzene nikdy, poslali ma dokonca na umele oplod., dali lieky, ale chvalabohu som ich nezacala z vlastneho uvazenia brat, lebo tyzden na to som zistila, ze som tehotna a podarilo sa nam to na prvykrat! doktorka na spec.klinike ma vysetrovala nejak to vychadza v 4-5tt a nevidela ze som tehu, ale presviedcala ma, ako nikdy neotehotniem vtedy 🙂 Hned som jej tu stastnu spravu volala (dnes ma dcerka uz 4,5 r, sice som mala predcasne porod, ale nastastie to dobre doapdlo, tam nie je suvis s endometr.), "schladila" ma s tym, ze pri druhom sa tam ale urcite stretneme....druhykrat som otehotnela tiez na prvykrat 😀 (aj ekd to zial nedoapdlo dobre potom neskor) a teraz tretikrat tiez som otehotnela na prvy sup 🙂 (dufam, ze to dobre dopadne) 🙂 Takze drzim palce, mne sa to podarilo aj s endometriozou, aj s PCO, aj s jednym vajecnikom, na prve razy vzdy, treba len silno verit ze to bude dobre. Ked sa vam da, tiez necakajte ;) Drzim palce ;)

spurky
autor
17. feb 2017

🙂 to iste povedali aj mne že najlepší liek je otehotnieť 🙂 no keby to bolo také jednoduché.... takže idem vyskúšať najskôr prírodnú cestu a ak sa nepodarí tak mi zostáva už tá horšia varianta 🙂 a ďakujem Vám za odpovede 🙂

wewe293
17. feb 2017

ja som tiez po liecbe endometriozy uz rok, a este stale som neotehotnela.. ale verim, ze to pride coskoro 🙂

wewe293
17. feb 2017

sorry chcela som napisat po laparoskopii cysty (endometrioza)

spurky
autor
17. feb 2017

@wewe293 môžem sa spýtať ako ste boli liečená? mne doktorka predpísala tie visanne.. ale rozhodujem sa či si ich vôbec vybrať...

eliska13
17. feb 2017

@spurky aj ja ju mam.A teda loziska Ti vybrali?zvyknu sa davat hormony, akoby si bola v prechode nech nemas menzes a nerobia sa Ti dalsie loziska
ano najlepsie je otehotniet nech nekrvacas,ale ja som ju mala pred otehotnenim 2 r sme sa snazili o babo a rok po porode sa objavila znova casto je to uz celozivotne.jedine stastie, ze mi nerastie, neboli ma menzes len mi ju kontroluju

eliska13
17. feb 2017

@spurky na tampony a podobe veci neverim.Lozisko sa zvykne niekde zase spravit mozu za to estrogeny

spurky
autor
17. feb 2017

@eliska13 to mi je zvláštne, že keď som bola na laparoskopii a našli mi ju tak mi ju tam nechali... mam ju len 1-2 mm a kazali mi nech to už rieši môj gynekolog... no ten mi chce dat antikoncepciu, ktorú mi vlastne neodporúča keďže sa snažíme o bábo.. je to komplikované.... takže som veľa hľadala na nete a našla som plno prírodnej liečby takže idem skúšať čo pomôže 🙂

wewe293
17. feb 2017

najprv som bola liecena, hnusnymi injekciami diphereline pol roka, bola som ako v prechode, nemala som menzes, hnusne, uz nikdy v zivote.. aj tak mi to nezmizlo, a potom som musela ist na laparoskopiu, kde mi tu cystu odsali, mala som otehotniet a nic.. tak uvidime..

mishicca
17. feb 2017

Ja mam tiez cystu a podozrenie na endometriozu... 12.3. Mam laparku. Prvykrat... davala som si tiamin...alchemilkovy caj asi 2 mesiace v kuse..a eate vseliake byliny... ale nejak nepomohlo ...o tamponoch som nepocula. Ale tak to sa.neda liecit vraj. Podla mna len zas produkt na vycicanie eurasov...

wewe293
17. feb 2017

netreba na to mysliet, byt v pohode, ziadny stres . zalezi kolko mate rokov? a kolko skusate?

spurky
autor
17. feb 2017

@wewe293 uz dva roky pomaly skúšame. a mám 27 rokov... hm skúšam byť bez stresu no mám trošku náročnejšiu prácu preto rozmýšľam nad výpoveďou

wewe293
17. feb 2017

noo ja mam 32 rokov, a tiez asi dva roky, mozno o nieco menej.. tiez rozmyslam nad vypovedou, vela zenam to pomohlo... 🙂 a co ti zistili pri laparoskopii? ked mozem tikat 🙂

eliska13
17. feb 2017

@spurky to je zvlastne, ze Ti ju nevybrali nechapem?potom naco si bola v narkoze?Sama od seba nikdy nezmizne iba sa prestane vyzivovat pocas teh krvou, tak sa nezvacsuje.Tie lieky sa skor davaju preto, aby viac nerastla "nech spi"
moja ma 1,5 cm a bolela ma pred otehotnenim tak, ze som mala krce do stehien a menzes ma tak bolel, az som vracala.nic prirodne nepomoze

spurky
autor
17. feb 2017

@wewe293 zistili mi tu endometriozu ale že cesty mám priechodné a povedali, že to občas pomôže keď prefúknu cesty. Robili mi zákrok skoro pred dvoma týždňami teraz som dostala ms čakala som, že umrem od bolesti čo som čítala že to bude bolieť, ale zatiaľ fajn trošku bolesti ako vždy.

spurky
autor
17. feb 2017

@eliska13 no ja keď som po operácií začala googlovať čo to vlastne je a ako sa to dá liečiť tak som zistila, že mi to mohli aj odstrániť.... v pondelok idem za doktorom a zistiť či sa to teda nedá odstrániť.

wewe293
17. feb 2017

v prvom rade nepouzivat ziadne tampony pri menzese, iba vlozky, aj tie by mali byt prirodne, naparfumovane..ja som ziadne bolesti nemala ani pred tym ani potom..vsade citam ze pri endometrioze su strasne bolesti a ja nic..

spurky
autor
17. feb 2017

@wewe293 tampony som aj tak nikdy nemohla mať....pri nich som mala strašné bolesti.... a vložky vždy len always 🙂 na tie som si strašne zvykla a nikdy som nezisťovala či sú parfúmované...ale o tom som dneska čítala...

brita111
17. feb 2017

@spurky Ahoj, ja som si tymto tiez presla... nemohla som otehotniet s polovickou,ale vzdy bolo nieco preco som to neriesila ... mavala som casto gyn.zapaly a problem s oblickou,myslela som,ze je to aj tym...priatel sa so mnou rozisiel,lebo som mu povedala,ze babo si prinajhorsom adoptujem ak nic ... to ale on neakceptoval... stava sa... a potom som stretla skveleho muza,tesne po rozchode s ex ... no zacali mi uz zdr.problemy tak som sla na gyndu doktorka mi spravila sono (po roku a pol,pricom som tam bola vkuse pre zapaly ale sono nerobila) a povedala,ze mam 2 cisty 9cm a 4.5cm vzali mi onkomery a cakala ma opka na sukromnej klinike....o tyzden som sla za nou,ze som asi tehu,a ona,ze isto nie s mojou diagnozou,kukla sono a tam gastacny vacok 🙂 a bolo po opke ,kukali na mna jak puk,doktorka mala z toho obavy ako to cele dopadne a teraz som v 38 tt 🙂 sice ma v 16tt museli zoperovat,aby babatko malo miesto.... Takze,neboj sa,ja som mala jatastrofalne scenare a bala som sa a velmi,cize ja neverim tomu,ze pri endo sa neda otehotniet,vsak som tomu prikladom a nie som jedina... a ak chces mozem ti poslat kontakt na mudr.,kt.ma operoval,je kapacita v obore a ja som mu za vela vdacna 🙂 Takze drzim palce a nevzdavaj sa,hl.je aby si mala v partnerovi oporu,a tu iste mas ;)

eliska13
17. feb 2017

@spurky mozno je to take mini lozisko a na takom mieste, ze nebolo treba.

eliska13
17. feb 2017

@brita111 mala si teda cysty ci endo?
da sa pri endo otehtniet, ale vacsinou tazsie.Moze to branit usadeniu, v priechodnosti, v uvolneni vajicka, ak to je na vajecniku....rozne.

spurky
autor
17. feb 2017

@brita111 ahoj ďakujem 🙂 no oporu mám jasné priateľ je zlatý keď som mu povedala, že sa bojím, že nebudeme môcť mať bábo tak povedal, že to nevadí. Jemu mi to ľúto a dosť ma deprimuje keď vidím, že zrazu je okolo mňa doslova baby boom a ja nič. Budem rada keď mi pošleš ten kontakt 🙂 ďakujem

spurky
autor
17. feb 2017

@wewe293 Ďakujem 🙂

brita111
17. feb 2017

@eliska13 ano,endo t.j. cokoladove cysty ...

brita111
17. feb 2017

@spurky ano,aj to poznam,mne v tom obdobi rodiki 4 kamosky a ja zufala :( , ale neboj sa dobre to dopadne su rozne cysty a ja som mala tu najtazsiu formu... a som tehu,este ma caka porod,potom uz budem hrdinka ;)
Poslem Ti kontakt na jeho kliniku,dlho sa tam caka,chodi za nim vela zien z celeho Slovenska...

bella2089
17. feb 2017

Ako sa Vám endometrioza prejavovala? Len Bolestivou menštruáciou? Či aj nejakými inými výraznými prejavmi?

brita111
17. feb 2017

@bella2089 ked to tak spatne veznem,tak nepravidelna menstruacia,potom aj dost bolestiva :( a taka dlha a slaba no a hl.bolesti a riadne a fakt caste zapaly moc.ciest a gynekologycke a aj oblicka sa mi poskodila :( ale vravim ja som mala velky nalez a asi aj dlho :( mne mudr.ku kt.som predla,nerobila sono vobec ....

spurky
autor
17. feb 2017

@bella2089 ja som mavala napr bolesti pri ms ale aj moja mamča mávala takže som to neriešila keďže mi chodila pravidelne tak som ani nemala podozrenie teraz mi ju zistili pri laparoskopii.