Hormonálna liečba endometriózy

ivetafer
10. apr 2021

Ahojte, prosim vas mate niekto z vas skusenosti s hormonalnou liecbou endometriozy?
Absolvovali ste ju? Ak ano aku konkretne - injekcie, tabletky a ako ste ju zvladli dslo sa? Ďakujem

martinkatinka
11. apr 2021

Ja som mala injekcie pol roka prvy krat, teraz si nespomeniem nazov, no uz sa tusim nevyrabaju... Mala som akoby umely prechod, potom este raz cuklus pol roka injekcii..... A este raz mi pichli injekciu Depo provera, na tri mesiace na zastavenie cyklu....
Som rada, ze toto uz nebudem musiet nikdy absolvovat.

danielka55
3. jan 2024

@martinkatinka dobry den. Aj maja gynda mi chce dat proveru koli endiometrioze. Mali ste nejake neziaduce ucinky?

ivetafer
autor
3. jan 2024

@danielka55 nežiaduce účinky väčšinou potenie..... A návaly tepla ale inak nič skoro rok bez menštruácie .....ale viete každé telo je iné aj menštruáciu má každá žena úplne inú.....ale myslím že to zvládnete držím palce

danielka55
3. jan 2024

@ivetafer ja som bola aj operovana koli zrastom a endiometrioze. Uplne mi museli rozrezat brusko ako pri cs. Ziadna krv nesla von cez posvu ale vsetko sa mi tlacilo cez vajecniky do brusnej dutiny.Zaviedli hned pri tom mirenu a rok som nemala menzes. A teraz zistili ze mirena zrejme vypadla sama lebo tam neni a dr navrhla proveru. Na mrku zistlili ze mam zrasty,cystu a pod. Uz rozmyslam nad odstranenim maternice lebo stale problemy. Mam jedno dieta 3 rocne po ivf