Výplata na priateľov účet

jahodecka
30. sep 2014

ahojte🙂 mam jednu otazocku🙂 zamestnala som sa a vyplatu si chcem dat posielat na priatelov ucet nakolko na tom mojom mam exekuciu,ktoru si chcem zacat riesit splatkovym kalendarom,aby som nemala hned prve vyplaty zablokovane.....otazka znie,moze exekutor siahnut na peniaze ktore idu na priatelov ucet,teda ze by zablokoval kvoli mojmu dlhu jeho ucet? snad sa mi do prvej vyplaty podari spojit s exekutorom a najst rozumne riesenie formou vyhovujuceho splatkoveho kalendara...dakujem za reakcie

ivetkab.
30. sep 2014

Účet mu nezablokujú. Nepíšeš nič konkrétnejšie v akom štádiu to celé je. Môže sa ešte stať to, že zamestnávateľ dostane príkazom, že Tvoju výplatu nebude zasielať na Tebou zadaný účet, ale bude sa zasielať exekútorovi. Takto sme to riešili ešte pred 5timi rokmi. Skús napísať viac o svojej situácii.

agatky
30. sep 2014

akonahle sa zamestnas bude to hned strhavat zamestnavatel takze je jedno na aky ucet to pojde. ak sa mylim opravte ma...

surriana
30. sep 2014

Presne tak,zamestnvatel dostane prikaz od exekutora,aby ti tú určitu čiastku strhal.takto sa to robi

janka279
30. sep 2014

@jahodecka Ano, je to tak ako pise @agatky. Ak exekutor zisti, kde pracujes, tak ti to budu strhavat z platu.

adeala
30. sep 2014

@jahodecka u nás v práci, keď posielame výplaty, tak sa časť posiela na účet, čo uvedie zamestnanec a časť na exekúciu, v tomto prípade by si moc nezmohla

majusqa77
30. sep 2014

zamestnavatel dostane od exekutora prikaz na zrazky zo mzdy. Tie budu zrazane a zbytok si potom mozes nechat posielat na priatelov ucet. Ak mas svoj zablokovany.

jahodecka
autor
30. sep 2014

dakujem za reakcie....chcem to riesit este skor ako mi bude posielana vyplata na ucet...zajtra len nastupujem do prace a hned sa skontaktujem s exekutorom....
ak si uz dohodnem splatkovy kalendar,budem si to riadne platit a budem si davat posielat vyplatu na svoj ucet,tak mi ho nemoze zablokovat ...ci?

mawka
30. sep 2014

su exekutori, ktori vystavia splatkovy a nedaju zrazky zo mzdy a su taki, ktori aj blokuju, aj zrazaju. zrazaju sa 2/5 z platu. cize z 1000 e zrazia 400 a zvysok ti ide na ucet, ktory mas u mzdarky uvedeny a ano, mozes si to dat zaslat na akykolvek iny ucet, nemusi byt tvoj. a veeelmi si daj pozor, ci aj exekutor posiela peniaze kam treba, pretoze aj ked je vela veci novelizovanych, aj tak si robia co chcu. ja uz po neg. skusenostiach posielam peniaze priamo veritelom a exe posielam pozdrav, ze vtedy a vtedy som uhradila veritelovi splatku a cuduj sa svete, mam pokoj. akurat mu musim platit trovy. exekutorov vlastne hlavne ich trovy zaujimaju 😉

mawka
30. sep 2014

@jahodecka nebola by som si taka ista, ja som mala dohodnuty splatkovy a aj napriek tomu mi dal zrazky. zalezi, ktory exe to ma na starosti. niektori su v pohode a niektori nie su ochotni sa dohodnut nijak. a hlavne, vsetko nech ti da pisomne aj ten splatkovy kalendar.

jahodecka
autor
30. sep 2014

@mawka dakujem velmi pekne za reakciu🙂 snad natrafim na toho z tych lepsich

mawka
30. sep 2014

@jahodecka skus dat meno, mozno budem vediet 😀 😉

jahodecka
autor
30. sep 2014

@mawka tusim Buri sa vola,z hodou okolnosti je z Levic,odkial aj ja

mawka
30. sep 2014

@jahodecka tak to nepoznam... niekedy je to vas lokalny, niekedy ti daju aj z druheho konca slovenska...

28ivana
30. jan 2020

Ahoj mám podobnú otázku priateľ je SZČO a chodí mu výplata na môj účet má aj exekúcie tak sa chcem poradiť či môžu siahnuť na môj účet.ďakujem vopred