Tehotenstvo a hľadanie práce

danculik
1. feb 2011

Ahojte. Neviem ci tato tema je uz tu niekde na webe, ale nenasla som ju. Tak ju teda otvaram. Chcem sa vas opytat. Momentalne som nezamestnana a hladam si pracu, lenze som zaroven zistila , ze som tehotna. Dneska som bola aj na NUP a tam mi povedali, ze im tie peciatky , ktore oni davaju ze sa stale uchadzam o pracovne miesto mam nosit aj nadalej. Ze tehotenstvo nie je choroba.( tak sa vyjadril minister )Ze si mam pracu hladat dalej.Teraz ak idem na pohovor a sa pytaju na dieta ,co im mam zatajit, ze som tehotna??Alebo ked uz budu vidiet brusko, tak hadam nebudu slepy , tak si aj sami domyslia ze som tehotna. Vsak takuto tehotnu zenu nikto nezamestna. Tak mi povedzte nezda sa vam toto tak trosku pritiahnute za vlasy?? A dneska mi uradnicka hovorila, ze mala aj pripady ze si zenske nasli pracu aj pocas toho , ze boli tehotne. Aky mate na to nazor? Ved je predsa pochopitelne ak je zena tehotna, tak samozrejme ze do prace nenastupi, lebo co do nej len nastupi tak aj vystupi a pojde na matersku..a zas na druhej strane zamestnavatel nie je taky priblbly ze by zamestnal niekoho na par mesiacov. A teraz ja tehotna sa musim nahanat za peciatkami lebo ich na urade potrebuju a posielat ziadosti o prijatie do zamestnania...trochu chore nie?

kaktusik007
2. feb 2011

@danculik nie, nie je to chore... ak sa ti to nepaci, nebud evidovana na urade prace a plat si zdravotne poistenie sama.

co sa tyka toho, ze sa ta zamestnavatel spyta na dieta, tak ad jeden, nema pravo sa ta na taketo veci vypytovat... a ad dva, to, ze ty si tehotna, si povinna oznamit svojmu zamestnavatelovi pokial ta chce prijat na prace, ktore ako tehotna vykonavat nesmies (ak robis napr. v zdravotnictve a najdes si pracu ako sestricka na rontgene, je logicke, ze ako tehu tam nenastupis a pracu odmietnes, ale ak by si si nasla pracu sestricky v domove dochodcov, tak preco by si tam nemala nastupit, ked to tvoje tehotentsvo neohrozuje?????

a za dalsie --- kedze si tehu, a si nezamestnana, tak je v tvojom zaujme mat 270 dni nemocenskeho poistenia za posledne dva roky, lebo ak nie, tak nemas narok na materske.... ale to ta asi ani netrapi, ze ano....

zlatusik28
2. feb 2011

@danculik no, ako z normálneho hľadiska je to trošku pritiahnuté za vlasy, ale kde je napísané, že si v tehotenstve nemôžeš nájsť prácu? 😉 Je to síce malá pravdepodobnosť, nakoľko zamestnávatelia hľadajú pracovníkov s tým, aby u nich pracovali a nie po pár mesiacoch odišli na materskú, ale nikdy nevieš. A po ďalšie, oni to na úrade musia mať aj tak zdokladované a výhovorka, že si tehotná, asi nepomôže. S tých asi už nič nenarobíš 😉

maznacik007
2. feb 2011

@danculik naco peciatky... staci ti aj vytlaceny mail ze si posielala ziadost... a staci mensi preklep v adrese pot. zamestnavatela... a teda ani ho nedostanu a nemusis ani nikam chodit...

samozrejme ze zamestnavatel nechce zamestnat tehotnu zenu kde je velke riziko ze moze hocikedy ist na PN , potom pojde na matersku a on ma na nu v podstate len naklady... mozno tak na nejaku brigadnicku robotu alebo nieco nahadzovat do PC a tak... prip. ak je uctovnicka ze vie aj z domu co to porobit...

a urcite by nemohla nastupit ako sestricka do domova dochodcov kde sa bezne stari ludia prebaluju a manipuluje sa s nimi... ako tehotna to robit nemoze...
@kaktusik007

rovnako do obchodu kde musia prevlakat nejake krabice atd...

dnes si tazko hladaju pracu aj zeny co su netehotne a maju deti do 10 rokov a najma ak su po niekolko rocnej RD, a potom to nie je len o rizikovej praci ale aj o tom ze zamestnavatel ju musi uvolnit na vysetrenia v suvislosti s tehotenstvom.

nuz a ak je uz tehotna tak tie dni 270 dni si uz aj atak nenazenie...

z mojho pohladu je to zbytocna buzeracia... uradov...

kaktusik007
3. feb 2011

@maznacik007 zbytocna buzeracia... co ja viem, ked chces, aby za teba niekto platil 46€ tak sa hold musis prisposobit.... stale ma moznost byt doma a platit si zdravotne poistenie sama... a vyhnut sa tak tej buzeracii 😉 a ak este ma nahodou narok na podporu ci davky v hmotnej nudzi, tak nie je o com, ak ich proste clovek chce poberat musi sa prisposobit.... a je irelevantne ci je tehotna a ci nie....

viem o com pisem, hladala som si pracu prave ako tehotna 😉 a ja mozem hovorit o buzeracii jednej uradnicky, pretoze napriek tomu, ze som jej doniesla pisomny prislub od zamestnavatela ze ma o tri mesiace zamestna (pracu som si nasla hned, len som sa dohodla aby som mohla byt este na podpore a ono to zamestnavatelovi moc nehorelo - narazova praca, ucto a bolo obdobie kedy bol klud) tak ta teta uradnicka odo mna prosim pekne chcela aby som jej nosila potvrdenia aj napriek tomu, ze si hladam pracu aj inde.... tak som jej doniesla pracovnu zmluvu s natupom o tri mesiace, ale ani toto nestacilo..... tak som sla za prislusnym riaditelom upsvar a zrazu bolo vsetko v poriadku 😠 😠 😠 😠 toto je buzeracia uradnika, nie to, ze je tehotna a ma si hladat pracu.... tak nemusi byt predsa evidovana na urade prace, ked si pracu hladat nechce, nie???? 😖

klara1981
7. jún 2013

Ahojte! Prosím Vás, vie my niekto poradiť? Som tehotná, momentálne v 24. týždni tehotenstva a vedená na úrade práce.
Teraz som dostala ponuku na prácu od jedného známeho, ktorý by ma zamestnal (na dobu neurčitú) aj ako tehotnú, hoci by som momentálne u neho pracovala možno na mesiac. Dohodli sme sa, že po materskej (po 34. týždeň) hneď by som k ním nastúpila späť. Bola som sa informovať na sociálnu poisťovňu ohľadom materskej a jej výšky (nakoľko predtým do 31.10.2012 som bola 6 rokov zamestnaná) a tam mi povedali, že je to príliš podozrivé, že niekto by ma zamestnal ešte v 6. miesiaci tehotenstva. A môžem mať z toho problémy aj ja aj budúci zamestnávateľ. Je to pre mňa trošku nepochopiteľné, že z ÚPSVaR očakávajú, aby som našla robotu a pri tom pre druhú stranu (soc. poisť.) je to nepochopiteľné (ako keby podvodom). Prosím Vás, poradte mi, čom mám robiť.

kamea858
7. jún 2013

@klara1981 samozrejme, že by som do tej prace nastupila. Je to uplna hluposť o tom podvode.

dobromila
7. jún 2013

@klara1981 odkáž soc. poisťovni, že zázraky sa dejú! A gratulujem! 😉 Ty len rob čo treba, nastúp do práce, ako ste sa dohodli.

zuzka444
8. jún 2013

Ahojte kocky.ja mam vybornu skusenost s ermailom.kde mi uz aj vyplatili peniazky co som si zarobila.nerobia s tym ziadne problemy.je to bezplatne cize kludne sa mozete registrovat a o nic nepridete ako niekde inde kde sa musite registrovat za peniazky.je to uplne jednoduche a vobec to neni narocne na namahu.zaberie to maximalne 5 minut denne niekedz ani to nie.ide vlastne len o otvaranie mailov. http://www.ermail.cz/link/7V7XcXAJeCj72C2JCJATC...

tanickapr
26. nov 2013

@zuzka444 ahoj co je to za praca??kedze momentalne aj ja si haldam pracu som v 4mes.a este by som brala nejaku pracu, pretoze kde som bola zamest.doteraz uz nemozem byt.. :( dik

pazmax
11. jan 2014

ahoj Zuzka444 som registrovana na tejto stranke ale sa mi uz aj stalo ze dva dni mi nic neprislo. robim ja niekde chybu ci le n musim priste cakat na dotazniky a maily ? Janka

barborka2014
7. apr 2014

Ahojte.Obracám sa k Vam,som na rizikovom tehotenstve 😉 ,a hladam si nejaku brygadu na doma,neviete mi poradit?Dakujem

majkuska
23. apr 2014

Ja hladam tiez ale asi je to marne

marylis
23. apr 2014

@majkuska Nemusi to byt marne, mna zobrali v 20tt na dobu neurcitu 🙂 Je pravda, ze na pohovore nikto nezistil, ze som tehotna, lebo som este nemala ziadne brucho, ale po tom, co mi volali, ze ma beru, som im to oznamila a zobrali ma aj tak 😉 Takze nezufaj.

majkuska
23. apr 2014

@marylis u nás na východe je ťažko aj keď niesi tehotná. Už som mohla mať 2 roboty aj to je fakt veľa u nas za 2 mesiace, ale keď som povedala, že som tehotná, tak mám odychovať, nebolo by to pre mňa vhodné. Serie ma to, lebo nemám žiadny príjem, skončil mi aj rodičovský a dostávame sa tak akúrat do dlhov, nič viac. ☹

marylis
23. apr 2014

@majkuska tak si nemala povedat, ze si tehotna. To je totiz tvoja vec a nikoho ineho. Oni sa ta na to nesmu pytat. Tak skus ist na nejaky pohovor a nehovor im to. Az ked podpises zmluvu a nastupis. A ked si tehotna, tak ta nemozu vyhodit 😉 Prajem vela stastia

majkuska
23. apr 2014

@marylis a neporuším tým nejakú pracovnú disciplínu? Alebo nejaký za-koník práce. Neviem preto sa pýtam, no uvidím,lebo mne to bruško už aj vykuklo dosť nieje to prvé tehotenstvo.

bar12
23. apr 2014

@majkuska 🙂 nemusis im to povedat, ale skusobna doba trva tri mesiace a za ten cas to uz asi nezakryjes :( potom je to na nich, ako sa zachovaju, ale asi ich to nepotesi :D

mariapuskasova
13. máj 2014

ja zarábam tu www.zumail.sk/somzuu/d5380a034dba370f skúste neoľutujete na 100%

dagmara2011
20. máj 2014

@kaktusik007 mas rizikove tehotenstvo a mohlo by to dietatu aj jej sposobit problemy tak si myslim ze je je chore od slovakov ze chcu aby si tehotna zena hladala pracu ja zijem v gb a tiez som teraz vedena na urade tu ale tu ked je zena tehotna budem sa chodit podpisovat a tiez prinesiem prace co som hladala ale ak si uz v 5 mesiaci ides uz na matersku dovolenku a je to ovela lepsie ako od slovakov ty su chory na hlavu na sk malokto zamestna tehotnu zenu

kaktusik007
20. máj 2014

@dagmara2011 ak je zena na rizikovom tehu, ma byt doma na PN - vtedy predsa nebude riesit uradnicku na urade prace ;) a ja som uz medzitym porodila, prispevok je spred 3 rokov ;)

dagmara2011
28. máj 2014

@kaktusik007 mas pravdu ale tu v gb hovoria ze tehotenstvo nie je choroba a poslu ta do prace aj keby si neviem ako bola na tom zle . a blahozelam k babetku nech ste zdravy

veronkaj
28. máj 2014

čítam čítam nedá mi to,
nikoho neodsudzujem ani neposudzujem niekedy sa dieťa pritrafí náhodou niekedy cielene, rozumnejšie je to cielené, niekedy sa ženy rozhodnúť že v danej situácii radšej dieťa nemať hoci je krásne splodiť dieťa vynosiť, a mať ho ale treba ho aj zabezpečiť po každej stránke a to nie len teraz ale aj o 5 -10-15 a niekedy bohužial aj o 20 rokov a na to treba tiež myslieť.
štastné čo sú na materskej a nemajú problémy s tým , no je nezodpovedné ak pri pohovore o prijattie do zamestnania zamlčíte že ste tehotné je to neserioznosť a čo potom môže zamestnávateľ očakávať dalej ked hned na začiatku zamlčujete dôležité veci a argument povedať po skúšobnej dobe???
akoby sa páčilo keby s Vami takto vybabrali? a po skúšobnej dobe ked si myslíte fajn som zabehnutá a nechali ma zrazu zrušia vaše miesto?

slniecko154
31. máj 2014

Ja mam velmi dobre skusenosti s touto strankou https://www.narodnypanel.sk/default/index/regis... chodia dotazniky na vyplnenie, ziskavate body, ked niekoho pozvete, tiez ziskate body, ktore mozte potom vymenit za peniaze 🙂

blue99
26. jún 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

Ja pomáham ľudom vdaka Forever so zdravím a s prázdnou peňaženkou,a tiež prostredníctvom katalógu. 🙂

katnor
21. sep 2014

Ahojte. Nasla som vyborny priamy link na zakonnik prace. Ziadne preklikavanie, vzdy aktualny http://zakonnikprace.psbs.sk/

natallia123
12. júl 2016

@danculik zdravim. Mam taky isty problem nastupila som do prace po tyzdni som zistila ze som v 6tt tiez ma prepustili a neviem si najst prracu.