Skončenie pracovného pomeru na dohodu

zabinka8660
5. okt 2016

Dobrý večer, idem sa opýtať na jednu vec. Som zamestnaná na dohodu o vykonaní pracovnej činnosti do 31.12.2016. Ale chcem to skončiť, vlastne som skončila dneska. Robila som tam tri mesiace. Je to dohoda bola som tam 8 hodín denne , aj víkendy aj nočné a za 22 dní som mala 340 eur a žiadne stravné lístky.. Treba aby som zamestnávateľovi podala výpoveď, alebo mi poradte ako mám postupovať. Ja som len dneska povedala že končím. Ale chcem sa evidovať na úrade.

kacero007
5. okt 2016

Ahoj, akú si mala skúšobnú dobu? Ak 3 mesiace, už je to viac ako tam pracuješ (teda uplynula Ti už skúšobná doba)? Ak ešte nie, môžeš skončiť v skúšobnej dobe, dáš len oznámenie o skončení. Ak to už uplynulo, máš v dohode uvedenú aj nejakú výpovednú lehotu? 🙂 Skončiť PP sa môže viacerými spôsobmi: 1/ dohodou 2/ výpoveďou 3/par.68, čo je okamž.skonč.PP

ikonica
5. okt 2016

ide o dohodu o prac. cinnosti nie o klasicky pracovny pomer... tam pokial viem ziadne zvlasne dohody o skonceni netreba.. jednoducho povedz ze koncis.... dohodari zvacsa nemaju narok na stravne listky, ak to nema zamestnavatel nejako zvlast osetrene napr v nejakej kolektivnej zmluve a pod... mala si asi len min mzdu 2,33/hod. ci?

zabinka8660
autor
5. okt 2016

mala som to 4,66 na hod ale robila som 8 hod a na pásku mi dávala polovicu z odpracovaných hodín krát 4,66 aby som tam mohla kvázy dlhšie ako 350 hod ročne

ikonica
5. okt 2016

to je aky odrb? sak ti mala ked uz tak dat polovicny cas ale placu za vsetky odpracovane hodiny, ked uz jej slo o tie hodiny.... a ty si samozrejme podpisala aj taku dochadzku vsak? tak to si sa nechala odrbat no....

zabinka8660
autor
5. okt 2016

@ikonica nie dochádzku tam mám riadnu na tých 8 hodín , každý deň som písala výkazový lístkok

ikonica
5. okt 2016

no tak potom ako mohla spracovat len polovicny cas? ved keby to videl inspektorat tak ma hned po chlebe... ci som nieco zle pochopila? priklad.. odrobila si 20 hodin na paske mas len 10 a aj zaplatene mas len za 10? ci este nejka ciernota na ruku mimo pasku?

zabinka8660
autor
5. okt 2016

dobre si to pochopila , ale zaplatené to mám normálne ...príklad minimálka na hodku je 2,33 ona mi dala 4,66, ale nedala mi na pásku 100 opracovaných hodín ale 50*4,66
ale ide o to že drem celý mesiac aj víkendy aj nočne a nemám nič z toho

jeennyv
5. okt 2016

@zabinka8660 ak robis na dohodu , tak im mozes povedat, ze zajtra neprides a dovi, ked to chces mat viac koser, mozes napisat, ze dohodu rusis...ja som tiez pracovala na dohodu a k tomu este som bola na up a neviem co setko...a je to hnusny odrb...kvoli uradu mozes akoze zarobit len tolko, platia ti normalne, papiere su spravene inak...a ked je nieco potom sa pravdy nedovolas, ale malo kto ta zamestna poriadne..

ikonica
5. okt 2016

ahaaaa no to je tiez dobre vymyslene.... tak ci tak odrb... staci ak zavolas ze neprides... to co mas odrobene ti musia zaplatit.... ak mas v zmluve 4,66 na hod a ty si podpisala na vykazoch ze si odpracovala napr 100 hod. tak na paske musi byt 100*4,66... by som ich nechla pretuknut na inspektorate

zabinka8660
autor
5. okt 2016

Žienky ďakujem veľmi pekne 😀
😉

jeennyv
5. okt 2016

@ikonica neoplati sa, to je vsade tak, dohoda ma svoje pravidla kolko hodin mozes odrobit a dostat plat, kvoli mensim odvodom zamestnavatela atd...a ti to zneuzivaju ze vykazuju taku cinnost, ale pracujes jak keby na tpp...napr. ak si na up mozes mat do 150e...neviem ci mozes byt na dohode aj ked nie si na up.....

kjanka86
5. okt 2016

to je stale tak u dohody ze na ruku dostanete normalnu vyplatu a na papier daju ze ste odpracovali par hodin (par eur). Kazdy sukromnik to tak robi aby platil co najmensie odvody.

ikonica
5. okt 2016

@kjanka86 ver tomu ze nie kazdy sukromnik to tak robi... najdu sa as svetle vynimky co si ctia zakony 😅

kjanka86
5. okt 2016

@ikonica tak ja som este na takych asi nenatrafila :D

ikonica
5. okt 2016

ja u takych pracujem a robim tie vyplaty, tak viem ;)

evittam
5. okt 2016

@zabinka8660 To ti akože oficiálne zaplatili polovicu a "do ruky" nič? No prepáč, ale to si sa nechala pekne oklamať - a to som slušná. Inšpektorát práce na nich - nič viac a nič menej. Čo sa týka skončenia takéhoto pracovného pomeru - môžeš tak ako ti tu už bolo napísané - normálne povedať zajtra neprídem a hotovo, môžeš to doložiť písomne.

evittam
5. okt 2016

@jeennyv Prečo by si nemohla pracovať na dohodu a nebyť registrovaná na UP? Samozrejme, že môžeš. 😉

evittam
5. okt 2016

@kacero007 Pri dohode nie je skúšobná doba. 😉 Ani výpovedná doba.

jeennyv
5. okt 2016

@evittam to som napr. nevedela, ale to si asi hradis zdravotnu sam, ze....myslim, ze oni jej vyplatili aspon tak som pochopila, ale platia jej to tak kuskovo, ze cast ako podla papierov a zvysok do ruky...a to je presne tak ze mozes nieco dostat aj nemusis...