Práca v obchode verzus v škôlke v kuchyni

21. jún 2022

Ahojte. Uz za par dni mi konci RP, syn nastupuje do skolky od septembra. Pomaly si pozeram pracovne ponuky. Bola som uz na 2 pohovoroch. Vzali ma do potravin - praca bude rozne na zmeny, ranna, poobedna, celodenka. Platovo od 750€. Lenze treba byt vzdy v praci od 6, vecer do pol 9. Muz mi robi na zmeny, tyzden rano to odchadza o 5, tyzden poobede do 22, inokedy je 2 tyzdne rano, zo dna na den ho prehodia na poobednu. Preto mysim, ze to nepojde sklbit s mojou pracovnou dobou. Dalsia ponuka je do jedalne v skolke, na 6hod. od 8 do 14. Platovo su tieto pozicie na tom zle max 400€ do mesiaca. Ale pozitiva vidim v tom, ze viem poriesit deti aj rano, aj poobede, vikendy volne. Myslim, ze na rozbeh by sme urcite vyzili, pokial nebudem pn alebo na OCR, co dufam si bude brat zo zaciatku muz. Muz ma presvieca nech hladam nieco ine. Co je podla vas lepsie?? Dakujem

baboobchod
21. jún 2022

Zobrať jedalen a popri tom hľadať iné?

evkamotka
21. jún 2022

Podla mna nemusis v den konca rd zacat "aj cez mrtvoly" v praci. Hladala by som nieco dalsie, ak si mozete dovolit, ze by si mesiac-dva-tri nemala ziadny prijem

autor
21. jún 2022

@evkamotka no ved obidve ponuky su s nastupom od 1.9, tazke budeme august a september bez prijmu, dlhsie uz to asi nepojde..

jana19877
21. jún 2022

Zobrala by som tú jedáleň. Predsa len deti potrebujú mať pri sebe aj rodičov, potrebujú pomôcť, aby sa o ne niekto staral. Takto by ste to nemuseli horko ťažko látať, aby to nejak vychádzalo. Však keď aj nastúpiš do jedálne, tak to neznamená, že nemôžeš popri tom hľadať niečo ďalšie. Ak vieš, že vám to bude finančne vychádzať, tak by som o tej prvej ponuke ani neuvažovala.

estrella5
21. jún 2022

Ak by sme to finančne vedeli ustáť zobrala by som jednoznačne jedáleň v škôlke. A popritom si kľudne môžeš pozerať niečo iné 🙂

jance333
21. jún 2022

ak by ste spolu s manzelovym platom vysli z toho nizsieho platu v jedalni, vyskusaj to. takato prac.doba ti velmi pomoze najma, ked dieta len zacina skolku. tiez pracujem na polovicny uvazok v skole, plat je mizerny, ale tie vyhody vyplyvajuce z prac.doby su super. ak nebudes spokojna, mozes stale hladat inu pracu

evkamotka
21. jún 2022

Na zmeny vam to nevyjde, ak nic ine nenajdes, vezmi jedalen. Zosuladis pracu s detmi, o dva tri roky ked podrastu najdes priebezne nieco lepsie

lenka2710
21. jún 2022

Ja by som vzala jedáleň, ale u mňa je to o to zložitejšie, že muž odchádza ráno o pol 6 a prichádza večer o 18, častokrát aj neskor! Takže ja by som bola veľmi vďačná za takúto možnosť, že si môžem aj deti obriadit a poobede mam už voľno

zuzka1117
21. jún 2022

@jance333 ahoj na akej pozícii pracuješ ? Ja tiež začnem od septembra pracovať v škole, ale tiež nie na plný úväzok.

luccija
21. jún 2022

Jedalen... obchod ani neuvazuj, alebo skus hladat obchod, DM drogeriu, ak mate tam casto beru na 6 hodin a znama si vie aj sluzby vybrat

viestta
21. jún 2022

Pri malom dieťati a chlapovi co robí na smeny by som ozelela peniaze a išla do tej jedálne. Tu druhu možnosť žijem a keby nemáme svokru tak to nedám ani omylom

horalka3
21. jún 2022

Za mna jedalen, super casovo zvladnes poriesit aj deti a este usetrite na strave 😉

luccija
21. jún 2022

@horalka3 tiez som na to myslela, ze si vie pomoct stravou co je velky bonus

skusihu
21. jún 2022

tiež by som zobrala jedáleň. Nemusíš cestovať, kratšia pracovná doba, žiadne starosti s deťmi - a to aj cez prázdniny.

laura164
21. jún 2022

Jedáleň na 100 % a na očr môžeš chodiť ty, keď máš nižší plat, z vyššieho platu sa to neoplatí. Prvý rok bude aj tak častejšie chorý

chiara_elle
21. jún 2022

@horalka3
@luccija to sa fakt da strava pre celu rodinu takto zabezpecit?

Viem, ze to fungovalo tak u spoluziaka pred cca 10timi rokmi. Mali kazdy vecer 2 druhy cerstvo navareneho jedla plus muka, maslo, mlieko, chlieb atd. Ale to sa aj teraz tak da "zobrat si " z jedalne potraviny?

luccija
21. jún 2022

@chiara_elle nepisem, ze bude chodit s proviantom a mukou, ryzou v taske, ale jedlo si vie zobrat.Nepoznam zenu, ktora takto pracuje a nenosi si

horalka3
21. jún 2022

Moja teta cely zivot pracovala v jedalni, ci uz skolskej, alebo inej a vzdy sa uslo aj domov na veceru.

horalka3
21. jún 2022

@chiara_elle neviem ci zrovna muku, moieko, maslo,atd sa moze, ale strava sa urcite zvysi.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mooonika1975
21. jún 2022

@horalka3 čo ušetri na strave ? akože si donesie domov ? nikdy v živote u nás ani jedna kuchárka nevyniesla nič, lebo sa zje všetko , ostatné dajú na pridaj

chiara_elle
21. jún 2022

@elizabet173 tusila som 😉, ze to stale takto niekde robia.

Pri terajsich cenach potravin je teda zlata bana robit v jedalni 😔.

horalka3
21. jún 2022

@mooonika1975 to, ze si prinesie veceru, to je snad v dnesnej dobe dobra pomoc. Asi zalezi v akej jedalni pracuje, lebo presne na porciu sa vypocitat neda. Ja hovorim o mojej blizkej rodine, ze ako to mala ona. Bolo to asi 2r dozadu, uz je na dochodku.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz