Práca a malé deti v škôlke alebo v škole

11. sep 2022

Ahojte baby,
naskytla sa mi dobrá práca s pracovnou dobou 7-15:30, cesta autom max.10-15 minút. Muž pracuje teoz len ranné 6-14:30. Lenže, keďže nám nemá kto pomôcť s deťmi, musela by som ich dať ráno veľmi zavčasu do škôlky (cca. 6:30) syna druháka do raneného klubu, potom po škole do družiny. Práca je super, aj s možnosťou občasného homeoffice, čo by mi v prípade chorôb deti vyhovovalo.
No moja otázka, nie je to priveľká záťaž pre deti tak skoro vstávať a byť v podstate celý deň od skorého rána do poobedia v školských zariadeniach? V podstate celú moju pracovnú dobu.

pribinak
11. sep 2022

Záťaž? Kopec deti chodí do rannej družiny a sú v MS už o 6.30hod
Veď ich daj večer skôr spat.

To je len o zvyku

elizabet173
11. sep 2022

nie, deti pôjdu skôr spať, zober tú prácu, muž ich môže vyzdvihnúť skôr zo škôlky, družiny, do večera je kopa času, kedy budete spolu, iba si posuniete celá režim. Žiadna záťaž, čo myslíš, ako to riešia ženy samoživoteľky? Alebo matky v zahraničí, keď majú MD pár týždňov?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikha2809
11. sep 2022

Takúto pracovnú dobu som mala keď mi moja dva a pol ročná dcéra nastúpila do škôlky, normálne sme si zvykli, neviem čo riešiš veď nerobíš od 5 rana do 21..

luccija
11. sep 2022

Nie, este budu na tom dobre ved najneskor o 15:45 ich vyzdvihnes, alebo muz skor.Ver, ze su deti, ktore su tam uplne celu dobu co je skolka otvorena.Casto mi ich je luto, ale tak to je.U nas chybaju dobre zaplatene pol uvazky kazda zena co ma deti by tak mala pracovat.

veronika3110
11. sep 2022

My v MŠ otvárame o 6:00 a rodičia čo musia cestovať ma už niekedy pred škôlkou čakajú o 5:50 a deti otvárajú so mnou 😂 ak idu do prace busom, bohužiaľ, iná možnosť nie je.. určite by som kvôli tomu neodmietla prácu, najmä v týchto časoch

zuzanockamt
11. sep 2022

Deti to zvládnu. Minulý rok som z domu odchádzala o 6-tej ráno s 1,5 ročným dieťaťom. Fungovali sme takto 10 mesiacov.

mogaa
11. sep 2022

veď muž končí 14:30, o 15-tej môže vyzdvihnúť deti.....a že budú vstávať o 6-tej? no život je ťažký🙂ale zase môžu byť skôr doma....rodičia sa musia zariadiť ako vedia, čiže ak nie je iná možnosť, chodia deti do školy/škôky skoro ráno....ak by si zase zohnala prácu od 8-mej, domov by si chodila neskôr....

ninusa221
11. sep 2022

Bože už nerobte niektore ženy stych vašich deti chudiatka. To je všetko len o režime.

stanislavicenka
11. sep 2022

Myslim, ze tak funguje vacsina rodicov.

veroniq85
11. sep 2022

Muz robi len do 14.30 tak ich moze vyzdvihnut. Takze neviem preco by mali byt cely den v skolskom zariadeni. A kolko mas tych deti? Druhak bude mat okolo 8r a to uz nie je ziadne male dieta tak urcite to zvladne.

maranta_leuconeura
11. sep 2022

Pracu by som zobrala, ved tam budu tak 8,5-9 hod, ak ich ty zanesies a muz vyzdvihne. Rovnako by Vam to vyslo aj keby ste obaja robili 8-16.

autor
11. sep 2022

@veroniq85 dcerka bude mať v decembri 3, teraz nastúpila do škôlky. Druhý syn mal teraz v auguste 4, a najstarší mal 6, je teraz prvák od septembra.
Asi zo mňa hovorí ešte šok. Som myslela že po 6 rokoch na materskej, kedy sa cítim úplne vygumovaná, mi bude trvať dlho kým si nájdem dobru prácu, nakoľko v predošlej som musela dať výpoveď. Nie že si pošlem prvú žiadosť a hneď ma aj zobrali 😃, ešte som na RD do decembra.
No ale keď sa na to pozriem vašimi očami, tak fakt, o hodinu si posunieme celý režim a hneď sa ani to inak pozerá. Teraz budím deti 6:30, potom o hodinu skôr. Manžel nie vždy konci pravidelne 14:30, má niekedy mozntaze nábytku (je stolár), ale tak tych pár dní čo prídem pre deti do škôlky 15 minút pred zatvorením, hadam zvládnu a učiteľky tiež.

luccija
11. sep 2022

Vam sa zatvara skolka o 16?
Vecer budete chodit spavat skor hlavne ten skolak nech je dobre vyspaty.Muz nech sa snazi ich vyberat hned ako moze.Bude to velka zmena pre vsetkych hlavne pre teba😆

luccija
11. sep 2022

Hlavne im nedaj ziadne kruzky a so synom sa uc cim skor, pokym nie je unaveny.Male deti si pospia v skolke...

mogaa
11. sep 2022

ten školák to bude mať horšie....no zase ka prídeš pre škôlkara 15min.pred zatvorením škôlky, zrejme tam už bude medzi poslednými.....ale prežiť prežijú, ak sa nedá inak🙂

anjelicek26
11. sep 2022

My by sme nasim detom vzdy dopriali to najvacsie mozne pohodlie a komfort, ale proste sa to neda... vecer spat o siedmej, potom vstanu vyspaty az az... skolkari potom aspon dobre v skolke pospia, vsetko bude ok... prve dni unava na vsetkych frontoch, potom uz len a len zvyk... Ved pises, ze po deti bude chodit muz 14:30 , vo vynimocnych pripadoch ty, takze to sa da... on si to proste tiez bude musiet trolinka skorigovat, aj keby zaniesol deti tebe pred robotu a pockal, kym skoncis a siel nazad do prace, ako zivnostnik verim, ze si to bude vediet v drvivej vacsine tak rozlozit, ze si cas ist po nich najde...

mandzula
11. sep 2022

6.30 je sice kruty cas, no mali sme to tak aj my, aj mnohi ini, zvykli sme si, kedze sme museli byt o 7.00 naklusani v praci. Treba chodit skor spat, da sa to zvladnut.🙂

autor
11. sep 2022

@luccija áno o 16. Toho sa trochu bojím, aby sa im deti neposmievali že tam budú poslední. A učiteľky tiež už s pohľadom na hodinky kde som toľko. Ale to by bolo fakt len vo výnimočných prípadoch keď by nemohol muž
Nie krúžky nemá žiadne, má dosť veľkú zmenu už len prechod zo škôlky do školy, nechcela som ho zaťažovať. Aj tak padne o 8 večer do postele unavený ako kôň 😃

autor
11. sep 2022

@anjelicek26 on robí práveže na pracovnú zmluvu, ale má zasa dobrého, tolerantného zamestnávateľa, tak hádam to bude ok. Už si len zvyknuť.
Ale pravdupovediac, po 6 rokoch na rodičovskej s 3 deťmi sa už veľmi teším do práce.

anjelicek26
11. sep 2022

Drzim palce, ono zabehnut sa bude trochu narocnejsie, ale pojde to. Mas tam vela vyhod, hlavne to vykryvanie home officom, keby su deti chore, to neskutocne ocenis...

luccija
11. sep 2022

Vzdy je niektore dieta posledne.Hlavne nech Ti drobci vedia vecer zaspat mne vela rodicov povie, ze sa vyspia v skolke a vecer nevedia spat.Nikdy nepochopim tie zatvaracie hodiny v skolke kamaratka na Orave do 15:30
Tam, kde byvam ja bezne zac.prac.doby 8 -8:30

callisia
11. sep 2022

Och, čo ja by som dala za takú pracovnú dobu. Vstávala by som aj o 4 ráno kebyže ju mám. Deti si zvyknú.

veroniq85
11. sep 2022

Urcite to zvladnete a hlavne aj pracovna doba je vyborna. U nas skolka do 17 a skola dokonca do 17.30 (uz spojena druzina). Kazdopadne aj muz ma dobru pracovnu dobu (poobede) nakolko vela muzov pracuje do vecera.

silvike
11. sep 2022

Joooj paraaada. Ja by som hned brala ked este je aj moznost obcasnych HO. Ako pri kazdej praci sa trosku zmeni rezim rodiny. Proste deti to musia zvladnut. Nie je jednoduche najst pracu aby po uplne vsetkych strankach vyhovovala. Ja by som proste brala. Deti si zvyknu. A este ked manzel robi len do 14:30, sak to uplne super. Nemusia byt deti posledne ani v skole ani v skolke. Urcite zoberte pracu. Nemusi sa tak skoro zasa podobna vyskytnut.

guiseppinka
11. sep 2022

Kamoska nosila syna do skolky na 7.00 (skolka otvorena 7.00 - 15.00, piatky do 13.00, rakusko), ona utekala do druheho mesta na stanicu a potom cesta do roboty, poobede vyzdvihoval maleho muz, ktory bezne chodil po neho tesne pred zatvorenim, nakolko do 14.40 musel byt v robote... Ja som tiez nase baby nosila na 7.00 a muz po nich chodil okolo 15.00... chvalabohu za to, ze maju flexi cas a vedeli zacinat od 6.00 do 14.45... inak by sme ani jedna nemohli robit. Ja som robila 60km, kamoska 80km...

Zvyknete si v pohode, chvilu to potrva, tak mozno 2 3 tyzdne, ale bude fajn...

nwnw
11. sep 2022

Deti budim o 6:00 cely rok. A do skolky chodi starsie od 7:00. 20:00 okupani v posteli.

martinkatinka
11. sep 2022

Nehladaj dovody preco neist pracovat 😉 Ved po takejto pracovnej dobe tuzi kazda matka 🙏🙏

lasoli
11. sep 2022

a kedy sa otvara skolka?ak y od 6:30 tak to rovno do skolky a ten druhak nemoze sam uz ist do skoly,mate ju daleko??ze ho na hystas a sam nech si pesi ale o bicyklom zajde,ja som chodila sama do skolky v 5 rokocj autobusom a ked po mna nik neprisiel zo skolky tak aj pesi 5km.

h2
11. sep 2022

Najlepšie by bolo, keby si sa vedela dohodnúť na posunutí pracovnej doby na 8:00-16:30. Keď píšeš, že muž robí ranné, tak on si zrejme pracovný čas meniť nemôže. Ak by sa tebe dalo, bolo by to super. Na 7:30 do školy/škôlky a o 15:00 by ich otec vyzdvihol.
Keď sa nebude dať, tiež sa nič hrozné nedeje, tá ranná družina a škôlka od 6:30 je tam presne pre tieto prípady, zďaleka tam tvoje deti nebudú sami.