Pohovor do firmy - na životopise originál meno, prezývka v zátvorke

24. apr 2024

Robila som pohovor k nám do firmy a prišla jedná mladá baba, už v životopise mala meno Klaudia........ - ová a v zatvorke (Lenka). Počas rozhovoru som sa dozvedela, že oficiálne sa volá Klaudia, na všetkých papieroch sa udáva Klaudia ale ako "prezývku" používa iné meno - Lenka. Vždy sa spýtam uchádzača či nových kolegov ako ich mám volať ale prekvapila ma. Nebol to môj prvý pohovor, no toto som ešte nevidela. Stretli ste sa s tým? Je to v dnešnej dobe bežné? 😄

babulkomale
24. apr 2024

Ano, Blanka bola radšej Kika 😃
Kveta bola Jana a jedna Jaroslava bola Janka.

autor
24. apr 2024

@babulkomale Fakt? Sranda 😄 Ja som akurát Kika, no možno už nie nadlho 🤔😃

lulka321
24. apr 2024

U nás Janku voláme Helena 😅

deti95060810
24. apr 2024

mala som kolegu ktorý sa volal Milan , ale mama ho od nepamäti volala Mišo...
som tomu nechápala však mu meno dávala ona....

waitiekatie
24. apr 2024

Moja kolegyna je Maria. ale cely zivot jej hovoria Heidi. Ani na Mariu nereaguje 😀

lechtivka
24. apr 2024

Mňa muž niekedy volá Jožo ...😂😂😂 A malú : malý Jožo 😂😂😂

jaga18
24. apr 2024

Mali sme suseda Miloša ani sme netušili, že sa volá úplne inak. Tiež som poznala Žanetu, ktorá sa volala Anna.

lakebabe
24. apr 2024

Áno moja bývalá kolegyňa si dala ako dospelá normálne aj zmeniť to krstné meno na matrike lebo sa jej páčilo iné 😄

autor
24. apr 2024

Ja si pamätám ešte kedysi mi moja mama rozprávala ako ju za mlada kamaráti volali Rebeka (inak je Mária), ale to z dôvodu, že sa neskutočne podobala na jednu herečku z filmu meno Rebeka 😃
@deti95060810 tak kto vie reálne ako to tam bolo, možno vyberala na nátlak muža..

saxana000
24. apr 2024

Poznala som chlapika volal sa Dušan a vsetci mu hovorili Dano.. aspon pismenko ostalo rovnake

mili2016
24. apr 2024

U nás v rodine moja sestra sa volá Ružena, pol rodiny ju volá Hana vôbec netuším prečo a ako to vzniklo 🤣

denithestrange1993
24. apr 2024

Ano stretla som sa s tym u viacerych ludi,ale v ramci pohovoru/zivotopisu mi to pride dost odveci 😂

nika3136
24. apr 2024

Mám kamošku Máriu, celý život ju volajú Tina. Prečo? Nik netuší 😃

autor
24. apr 2024

@denithestrange1993 asi sa chcela vyhnúť situácii, že dostane prácu a automaticky ju začneme volať Klaudia 😁

autor
24. apr 2024

Ja som vďačná, že si vybrali rodičia. Kebyže je to na mne, každý týždeň mám iné meno 😂

10zabka
24. apr 2024

poznám viacerých: Miloša všetci volajú Zolo, kolegyňa v práci bola Cecília, ale všetci sme ju volali Monika, švagrinú Miroslavu všetci volajú Miška...

deti95060810
24. apr 2024

susedka je Dana... ale vraj všade v dokladoch má Anna.
som ani netušila...

domkakvet
24. apr 2024

Ja som sa s tym este nestretla.

bubbiik
24. apr 2024

jedna pani u nás v dedine sa volá Irena ale všetci ju volajú Jana, náhodne som to zistila keď sme niečo s mamou pozerali na katastri a tam bolo meno Irena a adresa kde bývajú a som sa mami musela pýtať, že kto je to keďže vždy o nej hovorili ako o Jane

tykat
24. apr 2024

Mala som kolegu v obcianke Pavel a nikto mu inak nepovedal ako Milan aj sa tak predstavoval (netusim preco).
A moja teta (80+), cely život ju volali Katka, až ked jej vydali prvý OP tak zistili, že je v matrike zapísaná ako Mária. Ostala už Katkou 🙂

dadis
24. apr 2024

Moja teta - dedko jej chcel dal meno Eva, ale zapisana aj krstena bola ako Katarina, po babke...vsetci ju volaju Eva 🤷‍♀️

vyrovnanaosoba
24. apr 2024

A ako to na teba pôsobilo? Zmenila si pohľad na ňu? Prešla pohovorom?

jankka1981
24. apr 2024

Nášho suseda všetci volali Milan, ale v rodnom liste mal Michal a kamoška Miroslava, ale volali ame ju Miša, dcéra má kamarátku Bibi, ale oficiálne meno je Ria

dusankomoj
24. apr 2024

Aj moja nebohá svokra bola Mária,ale celý život ju volali Beáta(aj na hrobe to tak má) jej rodičia chceli meno Beáta,ale v tých časoch im to na matrike nechceli dovoliť,tak dali iné meno a volali podľa seba.

mima1608
24. apr 2024

Áno, muž má kolegu, ktorý má priezvisko Spišák a všetci ho volajú Šendula, čo je priezvisko nášho suseda. Nikdy som nepochopila prečo 😂

syslik81
24. apr 2024

ujo milan bol vzdy milan ..ale volal sa papierovo bohumil ... je to normalne a dost bezne

tim23
24. apr 2024

Ja som si na základe nadpisu témy myslela, že teda v životopise má Klaudia, v zátvorke Lenka. Keď si s ním volala tak v telefóne sa predstavil ako Jozef a nakoniec na pohovor prišiel Fero 😁

elenka74
24. apr 2024

Moju starkú volali Milka a v skutočnosti bola Anna. Otcovu sestru volali Marta a bola Mária.

aniele
24. apr 2024

Ročníková spolužiačka na VŠ bola Zlatica, každý ju volal Katka (neskutočne jej to sedelo, mala tmavé vlasy), aj si vraj neskôr dala zmeniť meno aj oficiálne. Poznám aj Alžbetu, cca 70 rokov, ktorú tiež volajú celý život Katka. A Janette Motlová Maziniová sama písala vo svojej knihe Cigánka, že ju mama vždy volala Kristínka.

liz_lemon
24. apr 2024

pamatam si jednu babu, co sa volala Zuzana, ale vsetci ju volali Perla
a tiez som mala kolegu, ktory sa volal Jan, ale vsetci ho volali Peter, a ked ho raz niekto hladal, tak vsetci tvrdili, ze taky tam nepracuje, lebo nevedeli, ze sa nevola Jan