Podanie výpovede

28. feb 2024

Caute zaujimali by ma vase skusenosti s podanim vypovede. Snazila sa vas manazerka/sefka este presvedcit aby ste neodchadzali a stiahli vypoved alebo vas nechali odist? Momentalne som v situacii kedy som sama podala vypoved a v kutiku duse dufam ze pride s ponukou ktora by zahrnala aj zvysenie platu…

andreagartnerova
28. feb 2024

Nie, povedala, že dobre a to som dostavala minimálnu mzdu

liz_lemon
28. feb 2024

od nas odisli 2 ludia, v priebehu posledneho roka, ale nikoho nepresviedcali, aby som pravdu povedala, este som sa s tym nestretla, aby niekoho presviedcali, aj moj partner, ked koncil po 10 rokoch, tak mu nikto nic neponukal, a to viem, ze jeho kolegovia aj boli za sefom, ze nech nieco robi, ale odmietol

candii
28. feb 2024

Nie.

petamich
28. feb 2024

v praci sa snazime predchadzat tomu, aby ludia dali vypoved, ak ju napriek tomu daju, tak v niektorych pripadoch sa este snazime dat nejaku protiponuku ale to uz je clovek, ktory skutocne patri do skupiny nechceme o neho prist 🤷‍♀️

mozem sa spytat, ci si to zvysenie platu aj riesila pred tym ako si dala vypoved? cisto so zaujimavosti

autor
28. feb 2024

@petamich ano od Oktobra som to aktivne riesila len vzdy prisla odpoved ze nema budget tak aj napriek pozitivnym referenciam mi nic nezvysi.

petamich
28. feb 2024

neviem aky mate vztah a ako otvorene k sebe ste ale ona naozaj nemusi mat budget 😅 kazdopadne ak nejaky ma a stojis jej za to, moze sa stat, ze pride s protiponukou, obcas sa deju zazraky, ked o nejakeho pracovnika nechces prist

autor
28. feb 2024

@petamich chapem kazdopadne mi pride divne ze kazdemu z timu vedela zvysit len mna vynechala… takze nemyslim ze budget je problem… a ak aj hej ako manazer ma podla mna moznosti ako ho dodatocne ziskat…

sheila121
28. feb 2024

Ako mi raz povedal bývalý šéf každý sa dá nahradiť Maťka každý 😃😃😃

mergimar
29. feb 2024

Áno. Mm tak mal. Podal výpoveď, pritom už bol prijatý inde. Predposledný deň pred skončením výpovednej doby dostal ponuku na zvýšenie platu vo výške akú mu sľubovali v novej firme. Zostal. Ale nakoniec aj tak odtiaľ odišiel.

aleza
29. feb 2024

Kamoska dala teraz vypoved a hned jej zvysili plat a ponukli sluzobne auto 🙂

petronelaproki
29. feb 2024

áno, 2x som tak dostala protiponuku (1x mi končila zmluva na dobu určitú a 2x som dala výpoveď), aby som ostala a výrazne mi zvýšili plat. To závisí aj od toho akú má človek agendu, či ju vedia rozložiť na kolegov, či je človek ťažný koník vo firme... Ale zažila som aj, že po MD som nastúpila, nevedeli sa dočkať kedy prídem späť a "vraj" to dám zas do laty... a zistila som, že tých čo mám dať do laty, zarábajú o 1/3 viac ako ja. Dala som výpoveď, keď mi vedenie nechcelo pridať. V posledný deň v práci som išla šéfovi podať ruku na rozlúčku, ani si neuvedomil, že odchádzam... čiže bolo to bez povšimnutia, presviedčania.... Ale súhlasím s tvrdením, každého je možné nahradiť, a nenahraditeľných sú plné cintoríny :D

hiro
29. feb 2024

Ano, dali ponuku ale vedel som ze ked ju podam tak ju uz stahovat nebudem. Nakoniec sme sa dohodli ze popri novej praci mi daju skrateny uvazok aby som im este pomahal.

hiro
29. feb 2024

@petamich Ja som toho presvedcenia ze zamestnanec si nema co pytat zvysovanie platu, firma mu ma davat taky aky si zasluzi a tak vysoky aby od nej neodisiel. Ak sama firma nevie ci toho cloveka potrebuje a ci je pre nu dolezity tak adios... Ini zaplatia viac, skoda tam stracat cas.

iwesska
29. feb 2024

Mna sef prehovaral,aby som zostala,ale o lepsich podmienkach ani pocut.

petronelaproki
29. feb 2024

@hiro no neviem, zamestnanec si nemá pýtať zvýšenie, 10 rokov môže robiť za rovnaký plat( budeme mu pridávať agendu, nakladať, veď je šikovný, nesťažuje sa, maká....) podľa veľa- najmä malých zamestnávateľov by sme si všetci zaslúžili minimálku a možno by nám dali niečo sem tam na ruku. A za to by sme ich ešte mali velebiť. A veľakrát je to tak aj vo verejnej správe ( tabuľka + osobný podľa kamarátstva ) Podľa mňa na konci roka by mal každý zamestnávateľ robiť taký osobný pohovor so zamestnancom, ako hodnotí rok, zhrnúť si svoje úspechy, budúcu víziu ďalšieho roka, a tam možno zvážiť upravenie platu....

petamich
29. feb 2024

@hiro v zasade s tebou suhlasim, na druhej strane ale zial vieme, ze vysoke percento zamestnavatelov takto nefunguje - takze ten zamestnanec by sa ozvat mal (alebo musi) 🤷‍♀️

hiro
29. feb 2024

@petamich Mne sa to ziadanie o vyssiu mzdu zda ako vydieranie - zvyste mi plat lebo odidem. Ako zamestnavatel by som si uz za neho radsej v kazdom pripade hladal nahradu aj keby nepovedal ze si bude hladat nieco ine. Takze radsej by som platil kazdeho (a pravidelne automaticky zvysoval) tak aby nik za mnou nemusel prist s takouto poziadavkou.

olivia_c
29. feb 2024

Z kazdej prace ked som odchadzala sa ma snazili prehovorit zvysenim platu, ale odmietla som a pohla sa inde, pretoze som neodchadzala kvoli platu 🙂

ibatanecnica
29. feb 2024

ja idem dávať tiež výpoveď, neviem či ma presvedčia kvôli vyššiemu platu, asi ani nebudú presviedčať, mne ide aj o niečo iné , nielen plat

petracandle
29. feb 2024

U nás vo firme - áno, tak 90% ľudí sa snažili presvedčiť, aby výpoveď stiahli a ponúkli im zvýšenie platu (aj keď fakt len minimálne a nie také ako tí ľudia čakali/chceli)

petuska1989
29. feb 2024

Ja som v septembri min. roka dala vypoved po 11 rokoch, plynula mi 2mesacna vypovedna lehota a nic.. Veduca bola dokonca urazena, ze odchadzam, ani sa so mnou nerozpravala, lebo som bola ako jej prava ruka.. Ale to uz neviem co by myselo byt, aby som ostala.. Lebo ked mi raz pretecie pohar trpezlivosti, tak koniec..

petamich
29. feb 2024

@hiro ano ono aj je, ak to takto podas - vnimam to rovnako, nie je stastne riesenie povedat zvyste lebo odidem a ani dat vypoved a dufat, ze zabojuju aj jedno aj druhe moze vypalit blbie (bud ti povedia chod alebo ti povedia chod)

podla mna je uplne bezne, ze vramci hodnotenia alebo ak ho nemate vramci naplanovaneho stretnutia sa spytat na moznosti upravy platu a netreba sa vyhrazat ani vypovede davat, samozrejme ak sa nedohodnete to je druha vec ale zvysovat plosne kazdemu zamestnancovi (aj takemu, co sa uz roky nikam neposunul, stagnuje a obcas nema celkom sebareflexiu, ked vravi inde mi daju viac), to mi tiez nepride optimalne, zvysovat sa za mna ma, idealne automaticky a tomu kto si zasluzi (co moze byt subjektivne ze ano)