DM drogéria a výpoveď

cucoriedka81
5. aug 2018

Ahojte ☺ ake mate skusenosti s podanim vypovede v dm-ke? Robia s tym oblastne veduce caviky??? Komu to mam vobec oznamit? Chcem dat vypoved, momentalne som este na RD ale maly bude mat 3 roky 23.1.2019, takze uz zacinam zistovat co a ako.

liz_lemon
5. aug 2018

@cucoriedka81 ake caviky? ved vypoved posli postou v dostatocnom predstihu, a je vybavene

cucoriedka81
autor
5. aug 2018

@liz_lemon ano, jasne ze poslem. Len dm uz nie je dm. A dve baby co takto pocas RD dali vypoved, problem bol v zapoctovom liste, nemali s tym naponahlo 😕 a totalna neochota komunikovat ked koli tomu pisali alebo aj volali, ze kedy im ten zapoctovy mienia dat. Preto sa pytam 😕

si_sa_6
6. aug 2018

@cucoriedka81 a čo to je teraz???

stefka33
17. aug 2018

@cucoriedka81 Mimo tému - ako sa ti tam pracovalo? Celkom ma láka ísť tam pracovať. Nepoznám nikoho kto by tam robil. Bodli by nejaké infošky. Vraj sa tam dosť kradne - ako sa to potom rieši? U nás v predajni nám to strhávajú z platu. čo variabilné zložžky, odmeny boli nejaké?

cucoriedka81
autor
27. aug 2018

@stefka33
Ahoj ☺ pokial je dobry kolektiv tak sa robi super. Ja som mala to stastie. Vsetky baby (bolo nas 6) sme si sadli a rozumeli. Mali sme dobru veducu, co nam vzdy vyhovela co sa tyka rozpisu zmien, kto bude na pokladni, kto vykladat tovar ...... . Zalezi aj na oblastnej veducej, tie zviknu byt take "ufrflane". Poznam ale aj predajnu kde je veduca taka p..a ze ja by som jej asi vytrhala vsetky tie odfarbene vlasy a vybila zuby - mozno by prestala aj rengat.
A co sa tyka kradnutia? Povedala by som ze tak ako aj inde. Treba si vsimat zakaznikov a ked sa ti niekto nepozdava, dat to vediet aj ostatnym babam co su v robote a potom uz len okolo takych ludi kruzit. Na "drzu hubu" im dat najavo ze o nich viete co tam prisli robit. Vyrovnavat pri nich tovar v regaloch, pozerat pri nich cenovky alebo sa aj pri nich bavit co vsetko treba este stihnut spravit.
To su moje skusenosti 😉

cucoriedka81
autor
10. sep 2018

@liz_lemon ano to viem. Maly bude mat 23.1.2019 tri roky. 24.1.2019 uz do prace nechcem, takze kedy? Najneskorsie 23.11.2018? Musim uviest aj dovod?

majusqa77
10. sep 2018

@cucoriedka81 idealne k 31.10.vypoved, november-december vypovedna lehota a k 31.12.skonci pp.
Alebo o mesiac neskor, ale tam si potom musis vykryt dni medzi koncom rd a koncom pp (nastup do prace, cerpanie dovo, pn, ocr.,,,)

liluu
10. sep 2018

@cucoriedka81 vypoveď podať k 24.1. Ten jeden deň cerpať dovolenku.tak ti vyjde maximalna podpora

evittam
10. sep 2018

@liluu Ako moze dať výpoveď k 24.1.2019 a vycerpat len jeden den dovolenky? Bude jej plynúť výpovedná lehota od 1.2.-31.3.2019.

majusqa77
10. sep 2018

@liluu si mylis vypoved a skonceni pp dohodou. A s dohodou musi druha strana suhlasit

liluu
10. sep 2018

@evittam
@majusqa77 ved v predstihu zašle výpoveď a datum ukončenia pomeru napíše do výpovedi 24.1. Či nie??

fokuska
10. sep 2018

@liluu Vypovedna doba zacina plynut prvy dnom nasledujuceho mesiaca v ktorom bola vypoved dorucena a skonci poslednym dnom. Nemoze si sama urcit, kedy skonci - to je mozne len dohodou, ak to chce k inemu datumu ako 30. resp. 31. dnu v mesiaci. A s dohodou musi suhlasit druha strana.

Po dalsie, na maximalnu podporu nestaci vycerpat jeden den dovolenky. Nevies aka bola situacia predtym, ak mala pocas MD/RD aj iny prijem, tak vobec nemusi mat maximalnu.

evittam
10. sep 2018

@liluu Nie. To sa neda. Ak pošle výpoveď napr.v novembri tak vypovedna lehota je od 1.12.-31.1.

evittam
10. sep 2018

@fokuska Ale ak nemala ziadny iny zdanitelny príjem z ktorého sa odvadzali odvody na PvN za posledne dva roky pred žiadosťou o podporu tak staci jeden den dovolenky a zostatok preplatiť.

fokuska
10. sep 2018

@evittam Ano, ale autorka nespomina ci mala alebo nemala prijem, nevieme aka bola situacia, cize radit jej s isototu ze vycerpaj den dovolenky a mas maximalnu podporu je nie celkom spravne.

Ze nestaci den dovolenky som myslela tak, ze to nie je jedina podmienka 🙂

cucoriedka81
autor
11. sep 2018

@fokuska baby nemala som ziadny iny prijem pocas MD ani RD. A dovolenku mi vyplacali priebezne pocas MD. Ked som si pozerala papiere tak dobolenku mam 0,5 dna. Overovala som si to aj na centrale a ano potvrdili mi ze mi ostalo pol dna dovolenky. Takze ten super figel vyuzit - spravit nemozem. Takze najlepsie v predstihu skusit dohodu a ked nebudu suhlasit tak ju podam toho 31.11. 2018 ku dnu 23.1 2019? Mne toho 24.1.2019 a tych 8 dni co ostavaju do konca januara nema kto strazit maleho a 0,5 dna dovolenky to nevykrije. Preto chcem ten pracovny pomer ukoncit a ist sa prihlasit na urad prace od toho 24.1.2019😕 neviem, da sa ukoncit moj pracovny pomer aj ku koncu tohto roku 31.12.2018? Zaeviduju ma na tom urade? Preto ziadam o radu Vas ktore sa v tom vyznate. Ja sa v tom stracam 😕

fokuska
11. sep 2018

@cucoriedka81
1. Mozes skusit v predstihu navhrnut dohodu aby PP skoncil presne 23.01.2019.

2. Ak sa nedohodnete, tak mozes dat vypoved najneskor do 31.10.2018 - vypovedna lehota bude november, december, PP skonci 31.12.2018. Do 23.01.2019 budes este na RD, od 24.01.2019 sa zaevidujes na urade prace.

3. Vypoved das najneskor do 30.11.2018. Vypovedna doba bude december, januar. Od 24.01.2019 budes cerpat OCR, aby si vykryla tie dni do konca mesiaca. PP skonci 31.01.2019 a na urade sa evidujes od 01.02.2019.

Ak nedojde k dohode, tak PP konci poslednym dnom v mesiace. Nemozes dat vypoved a chciet aby PP skoncil 23.01.

Ak si dobre pamatam, tak tieto moznosti su ok, snad som nic neprehliadla.

lucinkao
11. sep 2018

@cucoriedka81 ja som davala teraz vypoved k 9.7.2018 zapoctovy som mala 11.7.2018 doma

fokuska
11. sep 2018

@lucinkao Vypoved k 9. dnu? Nebola to dohoda?

knatinka
11. sep 2018

Keď máš 2 mesiace výpovednú dobu, výpoveď by im mala prísť ešte v októbri aby ti november-december plynula výpovedná doba. A to aj cez materskú plynie u zamestnávateľa výpovedná doba?? V tom sa nevyznám. Ale ak si doma už ako nezamestnaná a ešte ti trvá materská, alebo aj potom ako malý dovŕši 3 roky môžeš si materskú predĺžiť. To znamená, že ty budeš s malým doma ale už nebudeš dostávať peniaze, a to až do vtedy kým malý nenastúpi do školky na celý deň, alebo ty nastúpiš do novej práce. Tým pádom nebudeš ešte evidovaná ako nezamestnaná na úrade, nebudú ťa posielať na rôzne výberové konania a nebudeš si musieť sama platiť zdravotnú poisťovňu.

fokuska
11. sep 2018

@knatinka Ale ona ak splna podmienky, tak dostane podporu. Preco byt na predlzenej neplatenej rodicovskej, ked moze mat aspon nieco?

evittam
11. sep 2018

@lucinkao Tazko si dala vypoved k 9.7., to bola dohoda o skončení PP.
Suhlas s
@fokuska .
@cucoriedka81 Pripadne si over koľko dovolenky ti preplácali a ci to bolo vsetko-aj ta co ti patrí za obdobie MD. Inak dost nerozumiem tomu ako ti ju priebežne preplacali-je to porušenie ZP.

knatinka
11. sep 2018

@fokuska jaj áno rozumiem, tak potom to je ten lepší prípad, to je pravda....moja situácia bola iná, lebo ja som prišla zo zahraničia