Môžu vás odfotiť bez súhlasu?

nikita002
13. okt 2018

Dobry den pracujem v obchode u sukromnika ako sme.obsluhovali zakaznikov tak jeden so zakaznikov hovori ze fotia vam obchod a nikto nam.ani neprisiel povedat ze ci mozu fotit alebo co je to v sulade so zakonom???sme to hovorili aj veducemu ale sak neviem co si fotili a preco .....

jamimka
13. okt 2018

@nikita002 mozno si fotili len pre seba, koľkokrát som si odfotila výklad, a ukazala znamym, ze aha, tu som bola. Ale ak by niekto fotil vyslovene mna, asi by dostal po hlave s niecim 😀

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
limoncino
13. okt 2018

To fotili pre mimozemšťanov, pripravte sa na pokusy....
Ak som správne pochopila školenie z GDPR, tak nič neporušili, na obchode ak aj fotili vyslovene obchod, nie sú tam ani osobne ani citlivé údaje a predpokladám že vám do tváre tiež nebolo vidieť.
Inak aj počas fotenia na ulici najprv obehas ludi, či môžeš?

tominko2612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
limoncino
13. okt 2018

@fefe123 no hlavne keď tu vidíš milión fotiek z UZV s menom a rodným cislom

ivooonia
13. okt 2018

@nikita002 OK by to nebolo, ak by ste u sukromnika predavali napr. handmade original veci a dotycny by si rovnake podla foto vyrobil a predaval - tam uz porusuje dusevne vlastnictvo, alebo by fotky pouzil na komercne ucely... rozumny clovek sa pred fotenim pride opytat, ci si moze odfotit, ale v dnesnej dobe uz asi kazdemu pride normalne uplne vsetko

dskjhfdlkdjhl
13. okt 2018

Ach jaj, teraz sa uz s kazdym prdom treba hlasit a zistovat, ci je v sulade so zakonom🙉

jana_eyre
13. okt 2018

minule som bola s rodinou na nasej oblubenej prechadzke centrom bratislavy.. tak som rozmyslala, v kolkych telefonoch je fotka mna a mojich deti, kazdu chvilu sa tam niekto fotil a fotil aj okolie.. a nikomu som suhlas nedavala, asi by som to mala nejako zacat riesit 🤔😁

alebo si zozeniem neviditelny plast, alebo zacnem vyberat film z telefonov 😂😂

belllinka
13. okt 2018

@ivooonia a na internetovych obchodoch nie su odfotene vyrobky? 🙄

norulakp
13. okt 2018

to vyzera na priemyselnu spionaz.

duun
13. okt 2018

Chápem, GDPR má aj absurdné dôsledky, ale nevysmievajte sa zas príliš, vo väčšine obchodných domov máte práve upozornenie na nefotiť - ako je zakázané fotiť v banke. Plánujem krádež, nafotím si napr. to, čo považujem za slabé miesto. Ak by som bola predavačka, tiež by som mala obavy, či si to niekto neobzrel/nafotil.. a .. stať sa môže všeličo :(

limoncino
13. okt 2018

@duun ano je zakázané fotiť V banke, V niektorých obchodoch atď. Ale tu neprišlo k foteniu V objekte. A už keby ma to teda tak strašne iritovalo, že až tému založíme, tak by som sa tých ľudí išla spýtať, prečo to fotia.

lenkakravcova
13. okt 2018

@nikita002 Možno to chceli pridať na google maps 🙂 aj my sme takto minule fotili lekáreň a pár obchodov - neboli na mape vyznačené, tak sme ich pridávali do navigácie.

blackcat8885
13. okt 2018

Toto nechapem niekedy kazdy fotil krizol krazom hocikde a ziadny suhlas nepotreboval. Nerobme z toho vedu. Doteraz mohli byt aj fotky deti na strankach atd a zrazu uz na vsetko suhlas treba.

ivooonia
13. okt 2018

@belllinka nechapem co to ma s tym, co som napisala? hadam v eshope si to sami nafotia a ked kradnu fotky, tak to robia nezakonne

dskjhfdlkdjhl
13. okt 2018

@ivooonia asi ak sa chce niekto inspirovat, tak nepotrebuje sam fotit, ak uz fotky su na nete-aspon ja som to tak pochopila.

katarinamarkova
13. okt 2018

@nikita002 to fotili budovu zvonku? dobre rozumiem? tá budova patrí komu? predpokladám že aj tak nie tomu čo v nej obchod len prevádzkuje, že?
ps: aj tak, aj či inak aj hocijako - na verejnom priestranstve, čo ulica jasne je 🙂 nikto od nikoho nemusí žiadať súhlas s fotením.
ps2: teba to akože prečo trápi?

adalmba
14. okt 2018

no ako ja pracujem tiež v obchode a my máme zákaz fotiť a kamerovať predajnu je to aj nalepené na dverách... jasné že ak si človek fotí konkretnu vec tak ho nechám, no ak predajnu tak zasiahnem.... ide aj o bezpečnosť ako viete že nefotí kde sú kamery, sklad, kam sa odchádza s peniazmi s pokladní.....predpokladám že zakladatelka vie prečo sa pýta...

norulakp
14. okt 2018

@duun kto planuje kradez a ide to fotit fotakom, tak je to primitvny debilko, ktoreho na druhy den chytia. Clovek s priemernym IQ si kupi na Aliexpress za 10 dolarov taku kameru, ze ju ani neuvidite a atoci si vsetko co potrebuje bez toho, aby ste to postrehli. Pripadne si to len pozrie vlastnymi ocami a zapamata si co potrebuje.

adalmba
17. okt 2018

@norulakp ano ale ked ide kradnut fetak co ani nevie co je Aliexpress a nema na to ani 10 ecok tak pouzije mobil a nafoti to, potom poukazuje pripadným zaujemcom a ide si po tovar.... robim 15 rokov v obchode a chytila som kopec ludi co isli na objednávky... načo je komu 7ks toho isteho tovaru....